Najnowsza edycja pakietu NVIDIA przyspiesza oraz ułatwią pracę programistom wykorzystującym procesory graficzne. Platforma CUDA 6 sprawia, że tworzenie programów wykorzystujących obliczenia równoległe jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, zmniejszając nakład czasu i pracy niezbędny do przyspieszenia aplikacji naukowych i technicznych, wykorzystujących procesory graficzne.

Dzięki usprawnieniom programiści mogą przyspieszyć swoje aplikacje nawet ośmiokrotnie, po prostu zastępując biblioteki wykorzystujące tylko procesor centralny. Główne cechy CUDA 6 to:

• Zunifikowana pamięć – upraszcza programowanie, zapewniając aplikacjom dostęp do procesora centralnego i graficznego bez konieczności kopiowania danych między dwoma układami, a także znacznie ułatwia wprowadzanie obsługi procesora graficznego w szerokiej gamie języków programowania.

• Biblioteki typu drop-in – automatycznie przyspieszają obliczenia BLAS i FFTW nawet ośmiokrotnie. Wystarczy zastąpić istniejące biblioteki korzystające z procesora centralnego ich odpowiednikami wykorzystującymi procesor graficzny.

• Skalowanie na wiele procesorów graficznych – przeprojektowane biblioteki BLAS i FFT automatycznie skalują swoją wydajność, dostosowując się nawet do ośmiu procesorów graficznych zainstalowanych w jednym węźle, umożliwiając osiągnięcie do dziewięciu TFLOPS wydajności obliczeniowej o podwójnej precyzji, a także obsłużenie większych zadań niż kiedykolwiek (do 512 GB).

Oprócz nowych funkcji, platforma CUDA 6 zapewnia pełen zestaw narzędzi programistycznych, bibliotek matematycznych akcelerowanych przez procesory graficzne oraz poradniki programistyczne.

Aby otrzymywać informacje o najnowszych wdrożeniach CUDA i uzyskać dostęp do wielu przydatnych narzędzi wykorzystywanych do programowania równoległego, zachęcamy do zapisania się na bezpłatnego programu CUDA/GPU Computing Registered Developer dostępnego na dedykowanej stronie internetowej.

NVIDIA CUDA 6, najnowsza wersja najpopularniejszej platformy programistycznej do obliczeń równoległych, jest już dostępna do pobrania. 

Informacje o architekturze CUDA

CUDA to platforma i model programistyczny dla aplikacji równoległych, która została stworzona przez firmę NVIDIA. Dzięki platformie CUDA programiści mogą zwiększyć wydajność aplikacji obliczeniowych, wykorzystując moc procesorów graficznych. Platforma CUDA została do tej pory pobrana ponad dwa miliony razy i obsługuje ponad 240 wiodących aplikacji naukowych, technicznych i komercyjnych. Model programowania CUDA jest nauczany w ponad 700 uniwersytetach i instytucjach na całym świecie, a także jest najpopularniejszym rozwiązaniem wśród programistów pragnących wykorzystać akcelerację obliczeń na procesorach graficznych w tworzonych rozwiązaniach.

Źródło: nvidia.com

Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 − 3 =