Najnowsza wersja: 2011

Wersja językowa: Angielska

Platforma systemowa: MS Windows XP, Vista, 7

Producent: Autodesk

Adres internetowy: www.autodesk.pl

Rodzaj systemu: CAD

Oprogramowanie Autodesk® Maya® to kompleksowe środowisko pracy wspomagające proces twórczy i zapewniające wszechstronne narzędzia trójwymiarowej animacji, modelowania, symulacji, tworzenia efektów wizualnych, renderowania, technologii matchmoving oraz compositingu na platformie zapewniającej duże możliwości rozszerzania. Wszystkie te funkcje są połączone w jednym programie, zapewniając grafikom komputerowym wyjątkowe możliwości za tę samą cenę.

Program Maya 2011, dostępny teraz w 64-bitowym systemie operacyjnym Mac OS® X, oferuje odnowiony interfejs użytkownika, rozbudowane opcje interakcji z rzutniami, nowe funkcje edycji trójwymiarowej, zintegrowane zarządzanie kolorami oraz poprawioną animację postaci.

Autodesk Maya jest jednym z najbardziej rozbudowanych narzędzi wspomagających projektowanie w trójwymiarze. Przy jego użyciu można tworzyć grafikę, animacje, symulacje, efekty wizualne, rendering czy composting. Program jest idealny dla osób zajmujących się efektami specjalnymi w filmach; wystarczy powiedzieć, że z Autodesk Maya korzystano przy produkcji Matrixa czy Parku Jurajskiego. Aplikacja jest równie pomocna przy tworzeniu animacji Flash i modeli przeznaczonych do gier komputerowych. Niezwykła dokładność i możliwość edycji niemalże wszystkich elementów, łącznie z wodą, gazem czy tkaninami, sprawiają, że przy pomocy Autodesk Maya można wymodelować praktycznie wszystko; jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia użytkownika. Na każdym etapie tworzenia ma się wszelkie obiekty pod stałą kontrolą, dlatego w dowolnym momencie można je edytować, zniekształcać, obracać itd.

Można się domyślać, że najnowszy Autodesk Maya nie jest łatwy w obsłudze, wyprodukowano go bowiem z myślą o profesjonalistach. Mimo to da się tworzyć stosunkowe proste obiekty, które można generować, używając do tego już gotowych modeli. Dla początkujących użytkowników udostępniono również rozbudowane samouczki, dzięki którym wdrożenie się w program staje się łatwiejsze. Niestety oprócz wszystkich wyżej wymienionych cech, będących niewątpliwymi atutami Autodesk Maya, program posiada również zasadniczą wadą, mianowicie nie udostępniono go do pobrania po polsku, co ze względu na jego złożoność może sprawiać problemy w obsłudze. Mimo wszystko warto zdecydować się na darmowy download i za free przetestować najnowszy Autodesk Maya. W tym celu ściągnij ten profesjonalny program z naszego serwisu. Aby pobrać program, należy uprzednio zarejestrować się na stronie producenta.

Nowe funkcje w programie Autodesk Maya 2011 obejmują:

  • Ulepszony interfejs użytkownika – Korzystaj z ujednoliconego, ulepszonego interfejsu na wszystkich platformach.
  • Nowe narzędzia i procedury związane ze skórą – Twórz sprawniej postaci z dodaną skórą i bardziej realistycznymi odkształceniami.
  • Nowa procedura niedestruktywnego przenoszenia – Wykorzystuj ponownie, poprawiaj i ulepszaj dane z obrazów „motion capture” lub inne dane animacji dzięki łatwiejszej procedurze zmiany celu animacji za pomocą niedestruktywnego przenoszenia, która wykorzystuje biblioteki pośrednie Autodesk® HumanIK®.
  • Nowe funkcje edycji trójwymiarowej – Przyspiesz wizualizację wstępną i tworzenie filmów wirtualnych.
  • Rozbudowane funkcje dołączania zasobów i plików – Łatwiej segmentuj, wykorzystuj i wymieniaj dane z dołączaniem plików lub bez.

Wymagania systemowe:

Minimalne wymagania dla wersji 32-bit:

Microsoft® Windows Vista® Business (SP2 lub nowszy), Microsoft® Windows® XP Professional (SP3 lub nowszy), Microsoft® Windows® 7 Professional, lub Apple® Mac OS® X 10.6.2

Windows: Procesor Intel® Pentium® 4 lub nowszy, AMD Athlon™ 64, AMD Opteron™ , AMD Phenom™

Komputer Mac® z procesorem Intel

2 GB RAM

4 GB wolnego miejsca na dysku

Karta graficzna ze sprzętowym wsparciem OpenGL

Trzy-przyciskowa mysz

Napęd DVD-ROM

Wymagania Maya Composite do odtwarzania mediów:

Minimum 10 GB wolnego miejsca na dysku, zalecane 200 GB

HDD: IDE, SATA, SATA 2, SAS, SCSI

Przeglądarka internetowa Microsoft® Internet Explorer® 7.0 lub nowszy, Apple® Safari®, lub Mozilla® Firefox®

Minimalne wymagania dla wersji 64-bit:

Microsoft Windows Vista Business (SP2 lub nowszy), Microsoft Windows XP x64 Edition (SP2 lub nowszy), Microsoft Windows 7 Professional, Apple Mac OS X 10.6.2, Red Hat® Enterprise Linux® 5.4 WS, lub Fedora™ 11

Windows oraz Linux: Procesor Intel® EM64T, AMD Athlon 64, AMD Opteron, lub AMD Phenom™

Komputer Mac® z procesorem Intel

2 GB RAM

4 GB wolnego miejsca na dysku

Karta graficzna ze sprzętowym wsparciem OpenGL

Trzy-przyciskowa mysz

Napęd DVD-ROM

Wymagania Maya Composite do odtwarzania mediów:

Minimum 10 GB wolnego miejsca na dysku, zalecane 200 GB

HDD: IDE, SATA, SATA 2, SAS, SCSI

Przeglądarka internetowa Microsoft Internet Explorer 7.0 lub nowsza, Apple Safari, lub Mozilla Firefox

Kategorie: Archiwum

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 − 12 =