ZWCAD+ 2015

Zachęcamy do przetestowania nowej wersji ZWCAD+ 2015, której premiera odbyła się 23-09-2015 roku.

Poniżej zamieszczamy najważniejszą listę zmian, oraz nowości w tej wersji.

zwcad2015

Pozwala na kreskowanie obszarów obrazem, a nawet plikiem dwg.Pozwala na efektywne zarządzanie wszystkimi źródłami zewnętrznymi rysunku: rastrami, czcionkami i odnośnikami XrefBezpośrednie wstawianie map Google Earth do rysunkuSwobodna wymiana danych rysunku między różnymi językamiZostała zmieniona szata graficzna interfejsu na bardziej czytelniejszą oraz bardziej stonowaną.Nowe funkcje 3D „sweep” i „loft”

SuperHatch

Kreskowanie zwykle sprowadza się do wykorzystania jednego z predefiniowanych wzorów, jednak ogranicza to mocno możliwości użytkownika. W ZWCAD+ 2015, przy pomocy Super Hatch, użytkownicy mają pełną swobodę – oprócz kreskowania przy pomocy gotowych wzorów można użyć własnych rastrów, bloków oraz odnośników.

09-01-14 at 07.46 AM

Menedżer odnośników zewnętrznych

Często zdarza się, że projektant otrzymuje rysunek z wieloma dołączonymi źródłami zewnętrznymi, a ścieżki do nich nie zgadzają się, ponieważ zostały dostosowane przez innego użytkownika tak jak mu było wygodnie. W takim, oraz w wielu innych, podobnych przypadkach, ustawienie wszystkich ścieżek ręcznie może zająć dużo czasu. Teraz jednak z pomocą przychodzi menedżer odnośników, który pozwala na efektywne zarządzanie wszystkimi źródłami zewnętrznymi rysunku: rastrami, czcionkami i odnośnikami Xref. Użytkownik może wyświetlić wszystkie źródła i szybko znaleźć i ustawić te brakujące.

refmenager

Importowanie map z Google Earth

Precyzyjne projektowanie architektoniczne może czasami być utrudnione ze względu na brak odniesienia do faktycznych warunków i otoczenia, w jakich przyszła budowla ma się znaleźć. ZWCAD+ 2015 umożliwia bezpośrednie wstawianie map Google Earth do rysunku, dzięki czemu użytkownik zobaczy projektowany obiekt w rzeczywistych warunkach na mapie. Mapy można wstawiać także w kolorze czarno-białym.

google-earth-cad

Kodowanie UTF-8

Swobodna wymiana danych rysunku między różnymi językami. UTF-8 to system kodowania Unicode, wykorzystujący od 8 do 32 bitów do zakodowania pojedynczego znaku, w pełni kompatybilny z ASCII.

Przejście praogramu w całości na unicode otwiera drogę do kompilacji wersji 64-bit, oraz wykorzystania większej ilości rdzeni procesora w tym samym czasie (obecnie ZWCAD+ potrafi wykorzystać jednocześnie 2 rdzenia przy wymagających operacjach).

Uproszczony i przejrzysty interfejs

Została zmieniona szata graficzna interfejsu na bardziej czytelniejszą oraz bardziej stonowaną. Funkcje programu, które do tej pory użytkownicy musieli szukać w menu, znajdują się pod ręką. Interfejs może przybrać dwa odcienie takie jak czarny lub srebrny według upodobań użytkownika. ZWCAD+ 2015 daje możliwość dostosowania wielkości ikon i widoczności nazwy funkcji. Pozwala również na zmianę lokalizację podgrupy funkcji w danej zakładce jak i samej ikony funkcji.

cad

Nowe funkcje 3D „sweep” i „loft”

Funkcje te wspomagają modelowanie 3D. Sweep czyli polecenie pozwalające na wyciągnięcie po ścieżce wybranego konturu. Loft to funkcja dzięki której można tworzyć bryłę poprzez wyciągnięcie przez przekroje.

loft

 

Pliki do pobrania

ZWCAD+ 2015 PL Wersja:2014-09-22 2014-09-22

ZWCAD+ 2015 EN Wersja:2014-09-22 2014-09-22

Źródło: zwcad.pl

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top