Złożone ruchy i przemysł motoryzacyjny

Dzisiejsze roboty są podstawowym elementem w zakładach wykonywanych pod klucz w przemyśle motoryzacyjnym. Głównie obsługują i wykonują bardzo ciężką pracę.

Jedenaście robotów wyposażonych w wielowymiarowe systemy zasilania energią

Dzisiejsze roboty są podstawowym elementem w zakładach wykonywanych pod klucz w przemyśle motoryzacyjnym. I głównie obsługują i wykonują bardzo ciężką pracę. Wielowymiarowe ruchome systemy zasilania energią zapewniają największą elastyczność i najdłuższe okresy działania we wszystkich skomplikowanych ruchach, a ponadto ich instalacja jest przyjazna dla użytkownika. LSW Maschinenfabrik GmbH jest światową firmą oferującą zakłady oddawane pod klucz dla przemysłu motoryzacyjnego i jego dostawców. LSW zaprojektowała i zbudowała dwie linie montażowe przedniej i tylnej osi transmisji odpowiednio dla klienta działającego w przemyśle dostawczym dla przemysłu motoryzacyjnego. Obecnie LSW Maschinenfabrik GmbH in Bremen wyposażyła wszystkie jedenaście robotów w systemy dostawy energii Triflex® R.

Zasada doczepiania w celu pochłaniania dużej siły rozciągania.

Istnieje dużo przyczyn technicznych, które faworyzują wielowymiarowy ruchomy system zasilania energią szczególnie do zastosowania w robotach. Oferuje on dużą elastyczność oraz ochronę kabli podczas złożonych ruchów nawet 6 osiowych. Obroty do około +/- 380° na metr wzdłuż osi długiej są możliwe, tak jak ruchy w promieniu, są ograniczone przez dobrze określony zatrzask ustalający. Właściwość ta wspomaga prowadzenie kabla wokół trudnych kształtów geometrycznych, a okres użytkowania jest wydłużony dzięki zdefiniowanemu minimalnemu promieniowi zgięcia. Tak zwana zasada przyczepy (przegub kulowy podobny do sprzężania z przyczepą w pojazdach samochodowych) umożliwia pochłanianie dużej siły rozciągania, co oznacza elastyczne ruchy we wszystkich osiach z testowaną siłą rozciągania do 2 340 N. System dostarczania energii jest odporny na uderzenie, odporny na brud, wytrzymały, odporny na ścieranie oraz odporny na działanie wiórów. Ślizgają się po zakłócających brzegach i chroni kable zapewniając gładki kontur wewnętrzny i zewnętrzny.

Zlozone ruchy igus (1)

Uniwersalny zestaw montażowy umożliwia instalację systemu zasilania energią na miejscu u klienta. Ułatwia to planowanie.

Przyjazna instalacja systemu

Małe promienie zgięcia oraz mały skok zapewniają instalację z oszczędnością miejsca. Instalacja i demontaż są bardzo proste. System zasilania energią składa się z części odlewanej i nie wymaga żadnych elementów wzdłuż siły rozciągania. Mogą być łatwo skrócone i wydłużone dzięki swojej modularnej strukturze. Zewnętrzne zatrzaski ustalające zapewniają dużą stabilność. Każdy system może być zamontowany w robocie i wypełniony równocześnie kablami w bardzo krótkim czasie z uniwersalnym zestawie montażowym. Przystosowanie do końcowej trajektorii jest wykonywane za pomocą zestawu instalacyjnego regulowanego na wszystkich poziomach.

Zlozone ruchy igus (3)

Różne trajektorie robota. Stosowane są do obsługi ciężkich części podczas procesu napinania

Źródło: igus.pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top