Szybki i prosty montaż schodów w Escaliers Cochard, dzięki wykorzystaniu skanera laserowego FARO.

WANIE SCHODÓW NA ZAMÓWIENIE wymaga poznania najdrobniejszych szczegółów miejsca montażu. Dzięki skanerowi laserowemu FARO firma Escaliers Cochard nie musi już się obawiać przykrych niespodzianek podczas montażu…

Firma Escaliers Cochard zajmuje się projektowaniem i produkcją schodów na zamówienie,dbając o ich maksymalne przystosowwanie do specyfiki danego pomieszczenia. Oznacza to, że fundamentalne znaczenie mają oględziny oraz pomiary topografii miejsca montażu. Tutaj liczy się najdrobniejszy szczegół! Jeśli schody mają się mieścić w rogu pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na ściany — czy są proste czy pochylone albo czy mają wysunięte bądź cofnięte obszary. Należy też uwzględnić położenie przełączników i gniazdek elektrycznych. Przez długi czas w firmie Escaliers Cochard wykorzystywano tradycyjne metody pomiarowe, w szczególności dalmierze laserowe oraz wzory trygonometryczne do obliczania kątów. W przypadku stosunkowo nowych budynków o płaskich, pionowych ścianach tworzących kąty proste prace przebiegałydość szybko. „Jednak sporo schodów instalujemy w starych budynkach, w których ściany są krzywe i często pochyłe. Mogą się w ich przypadku zdarzać wystające elementy, np. belki. Wszystko to trzeba uwzględnić, co oznacza wydłużenie czasu dokonywania pomiarów nawet do kilku dni” — wyjaśnia Jean-Michel Cochard, założyciel i dyrektor firmy Escaliers Cochard. Kiedy budynek klienta znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od nas, koszt pomiaru staje się bardzo wysoki z uwagi na koszty dojazdu i dłuższy czas realizacji.

img1_1405_us_cohard

„Odkąd zaczęliśmy stosować skaner laserowy FARO, praca stała się znacznie łatwiejsza. Pomiary trwają najwyżej kilka godzin. Poza tym mamy pewność, że nic nie zostanie pominięte — już nie musimy wracać do budynku tylko po to, by sprawdzić jeden szczegół. Dom klienta mamy na miejscu!” — kontynuuje Jean-Michel Cochard. Założyciel Escaliers Cochard pasjonuje się techniką i śledzi rozwój technologii. O istnieniu skanerów laserowych dowiedział się lata temu z Internetu i dobrze wiedział, że skaner wiele by mu ułatwił. Dla małej firmy taka inwestycja to poważna sprawa… Kiedy na rynku pojawił się nowy model FARO, mniejszy i tańszy, pan Cochard zdecydował się skoczyć na głęboką wodę, tłumacząc sobie, że będzie wynajmować sprzęt innym firmom, żeby uzyskać zwrot z tej inwestycji. Nie miał wątpliwości, że kupuje narzędzie uniwersalne, które może okazać się przydatne i korzystne w spokrewnionych branżach (architektura, geodezja, dekoracja wnętrz, budownictwo, instalacje itd.). Szybko okazało się, że nie będzie to konieczne, ponieważ skaner laserowy codziennie jest w użyciu… Cocharda zachwyciły nie tylko funkcje urządzenia, ale też prostota jego obsługi. Po kilkugodzinnym szkoleniu w firmie FARO można było „przejąć kontrolę” nad sprzętem, a pozostali pracownicy zostali przeszkoleni w ramach bieżących prac. Zdaniem Jean-Marie Cocharda korzystanie ze skanera okazało się znacznie łatwiejsze niż się spodziewano: „Dostaliśmy od firmy FARO zalecenia mające na celu zapewnienie precyzji narzędzia. Prawdę rzekłszy, niektóre z nich były zupełnie niepotrzebne, ponieważ precyzja urządzenia zazwyczaj wykracza poza nasze potrzeby i nieznaczne jej obniżenie nie stanowi dla nas problemu”. Na przykład w przypadku budynku, w którym trzeba wymierzyć kilka pomieszczeń lub pięter, firma Escaliers Cochard nie musi dokonywać całego procesu restartowania urządzenia, co zapewnia oszczędność czasu.

O firmie ESCALIERS COCHARD:

Firma Escaliers Cochard od 25 lat specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu schodów na zamówienie dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych, podejmując się realizacji najrozmaitszych modeli — od najprostszych po najbardziej złożone, od małych po duże (do 20 m). Firma ta, położona niedaleko miasta Tarbes (Francja), zatrudnia obecnie 15 osób i obsługuje cały północno-zachodni rejon kraju. Znana jest z zaawansowanej wiedzy technicznej, co potwierdza jej członkostwo w bardzo rygorystycznej niemieckiej grupie Treppen Meister specjalizującej się w schodach podwieszanych. Firma od lat pozostaje otwarta na najnowsze technologie (obrabiarki sterowane cyfrowo, oprogramowanie CAD), co znajduje potwierdzenie w fakcie nabycia skanera FARO.

Źródło: faro.com

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top