Ruszyła rejestracja na „Robomaticon 2012”

Pasjonaci robotów i robotyki do końca lutego mogą się rejestrować do drugiej edycji zawodów „Robomaticon 2012”. Odbędą się one 3 marca na Politechnice Warszawskiej. Pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych.

Zawody mają popularyzować robotykę amatorską, umożliwić uczestnikom rozwój swoich zainteresowań i umiejętności poprzez rywalizację w duchu fair play. Uczestnikami konkursu mogą być osoby, drużyny lub koła naukowe zarejestrowane na stronie internetowej konkursu w nieprzekraczalnym terminie do 25 lutego – tydzień przed zawodami.

„Najnowszy Robomaticon, tak samo jak edycja pierwsza, składać się będzie z czterech konkurencji: Minisumo, LineFollower, Micromouse oraz Freestyle” – czytamy na stronie internetowej konkursu.

Zadaniem uczestników konkurencji Minisumo będzie znalezienie najkrótszej przez robota drogi do środka labiryntu na specjalnie przygotowanej planszy. W kategorii „MiniSumo” dwa roboty „walczą” na ringu zwanym dohyo. Wygrywa ten, który zepchnie przeciwnika poza planszę. W zawodach „LineFollower” wyposażony w czujniki robot musi jak najszybciej pokonać trasę na dużej planszy. Trasa wyznaczona jest czarną linią, z wieloma zakrętami i załamaniami. W kategorii „Freestyle” liczy się innowacyjność i pomysłowość. Można przedstawić dowolną konstrukcję robotyczną. Na podstawie określonych kryteriów, zwycięzców wybiera jury.

Organizatorem Konkursu Robomaticon jest Studenckie Koło Naukowe Robomatic działające na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 116 zawodników, którzy zaprezentowali 68 robotów. Szczegółowe informacje na temat zawodów są dostępne na stronie: http://robomaticon.pl

Źródło: Robomaticon

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top