L’Oréal wybiera PLM firmy Siemens

L’Oréal wybiera oprogramowanie PLM firmy Siemens, aby poprawić innowacyjność produktów i procesów

• Oprogramowanie Teamcenter jako korporacyjny system zarządzania danymi o produktach L’Oréal

• Firma oczekuje skrócenia czasu dotarcia na rynek oraz poprawy jakości i dokładności pakowania produktów

L’Oréal S.A., globalny lider na rynku kosmetyków, wybrał oprogramowanie Teamcenter® firmy Siemens, które pomoże w optymalizacji procesów opracowywania firmowych opakowań, skróceniu czasu dotarcia na rynek oraz podniesieniu innowacyjności i jakości produktów. Teamcenter, najpopularniejszy na świecie system zarządzania cyklem życia produktów (PLM), zostanie wdrożony globalnie jako korporacyjny system zarządzania danymi o produktach w L’Oréal oraz będzie wykorzystywany w tej firmie przez wszystkie osoby zaangażowane w proces rozwoju produktów. Teamcenter powstał w dziale firmy Siemens odpowiedzialnym za oprogramowanie PLM.

 L Oreal wybiera PLM firmy Siemens (4)

„Oprogramowanie PLM firmy Siemens zostało wybrane po wszechstronnej analizie ofert złożonych przez największych dostawców na rynku PLM” – powiedział Martin Rhein, dyrektor ds. informatyki w dziale operacyjnym Grupy L’Oréal. „Na Teamcenter zdecydowano się ze względu na kompleksowość oferty w zakresie zarządzania cyklem życia produktu, możliwość dostosowania do wymagań modelu procesów i danych L’Oréal oraz przyjazny dla użytkownika interfejs, a także ze względu na wiedzę, jaką wykazała się firma Siemens PLM Software w fazie rozpatrywania ofert. Nie bez znaczenia była także renoma dużej, stabilnej i innowacyjnej firmy, jaką jest Siemens. To także pozwala nam ufać w jej możliwości w zakresie realizacji projektu”.

 L Oreal wybiera PLM firmy Siemens (5)

System Teamcenter firmy Siemens PLM Software pomoże nam zoptymalizować procesy inżynieryjne i produkcyjne” – powiedział Philippe Thuvien, dyrektor ds. rozwoju i opakowań w Grupie L’Oréal. „Dzięki niemu będziemy mogli przesyłać konfiguracje i innowacyjne pomysły dotyczące opakowań między poszczególnymi działami technicznymi i standaryzować specyfikacje, a tym samym skrócić czas poszczególnych czynności i obniżyć koszty produktu. Będziemy mogli także opanować korporacyjną know-how i zarządzać nią, tworząc solidne podstawy przyszłych innowacji i wzrostu”.

„Decyzja L’Oréal o standaryzacji opartej na Teamcenter jest cennym potwierdzeniem zapotrzebowania na solidną, otwartą platformę PLM dla branży towarów powszechnego użytku” – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software. „Siemens PLM Software jest zadowolony z możliwości współpracy z L’Oréal jako dostawca rozwiązania, które przyczyni się do zwiększenia innowacyjności oraz pomoże w zarządzaniu złożonością, odpowiadając na obydwa te wymagania specyfiki współczesnego rynku”.

Źródło: siemens.com/plm

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top