50 lat innowacji z CES

Jubileuszowa edycja najważniejszych targów technologicznych na świecie

ces-2017-logo

Styczniowa edycja targów CES to okazja do świętowania 50 lat najważniejszego wydarzenia na rynku elektroniki użytkowej na świecie. Od 1967 roku na CES pokazano ponad 700 000 produktów i wiele przełomowych rozwiązań, w tym m.in. odtwarzacz wideo (1970), DVD (1996), radio cyfrowe (2000), standardy nagrywania Blu-ray (2002), a także najnowsze technologie: drukarki 3D, tablety czy telewizory Ultra HD 4K.

Przez 50 lat istnienia targi CES przyczyniły się do rozwoju rynku elektroniki użytkowej i wypromowały wiele pionierskich technologii, takich jak autonomiczne samochody czy drony. Wydarzenie, które będzie okazją do podsumowania technologicznej rewolucji ostatniego półwiecza, odbędzie się w dniach 5-8. stycznia 2017 r. w Las Vegas w USA. Organizatorem targów jest Consumer Technology Association (CTA).

„Niewiele wydarzeń i spotkań może poszczycić się tak wspaniałą tradycją i wieloletnim pasmem sukcesów. CES należy do elitarnej grupy najlepszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń na świecie” – mówi Gary Shapiro, Prezes i CEO CTA. „Na przestrzeni ostatnich 50 lat CES zmieniały się – podobnie, jak zmieniała się branża. Zawsze staraliśmy się odzwierciedlać technologiczny postęp i przyczyniać się do jego rozwoju. Nasz sukces zawdzięczamy w dużej mierze naszym wiernym gościom i partnerom. Tegoroczny jubileusz stanowi idealną okazję do tego, aby podziękować tym, którzy są z nami od dawna”.

Pierwsze Targi CES odbyły się w czerwcu 1967 roku w Nowym Jorku i przyciągnęły około 17 500 zwiedzających. Na imprezie obecnych było 117 wystawców, którzy zaprezentowali, m.in. radia tranzystorowe, wieże stereo oraz przenośne czarno-białe telewizory, w tym pierwszy telewizor półprzewodnikowy. Przez lata na CES pojawiło się wielu wybitnych wizjonerów i liderów technologicznych rynku, w tym m.in. Microsoft, Intel, Google, Apple, czy Samsung.

W ramach obchodów 50-lecia istnienia CES wyróżnionych zostanie 37 firm, które związane są z CES od ponad 40 lat. Dziesięciu z nich wystawiało swoje produkty podczas pierwszej edycji targów w roku 1967 i będą też obecni na najbliższych targach w styczniu 2017: 3M, Lenovo, Memorex (obecnie MEM-CE), Philips, Sharp, Sony, Toshiba, Voxx International oraz Westinghouse Jedynym wystawcą, który był obecny podczas każdej edycji targów w ciągu 50 lat ich istnienia jest firma Panasonic, która zostanie w specjalny sposób uhonorowana podczas najbliższej edycji wydarzenia.

Na CES 2017 swoją obecność zapowiedziało ponad 3800 wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty na powierzchni ponad 220 tys. metrów kwadratowych. Liczba gości targowych przekroczy 165 000, z czego ponad 50 000 będą stanowili eksperci i specjaliści z ponad 150 krajów.

Obecnie CES to doskonały poligon doświadczalny dla firm, które w swoje działanie wpisują innowacyjność – nie tylko tych z branży technologii użytkowych. Targi gromadzą przedstawicieli wszystkich głównych branż, którzy na CES odkrywają i testują najnowsze rozwiązania i potencjalne trendy. Giganci branży technologicznej spotykają się tutaj z małymi firmami nowej generacji, a globalni liderzy przekonują do przełomowych technologii.

W związku z 50-leciem CES przewidziano wiele dodatkowych wydarzeń i atrakcji, w tym m.in.:

-publikację zdjęć i informacji z pięciu dekad działalności;
-wręczenie uczestnikom pamiątkowych rozetek wskazujących liczbę targów, w których uczestniczyli;
-wręczenie wystawcom i gościom obecnym na targach co roku od ponad 40 lat specjalnych jubileuszowych medali;
-złożenie specjalnego hołdu założycielowi CES – Jackowi Waymanowi;
-umieszczenie cyfrowego kalendarium na stronie CES.tech.

Planowane obchody wykraczają poza czas trwania samych targów – na czerwiec 2017 roku zaplanowano premierę filmu dokumentalnego poświęconego rozwojowi CES.

Organizowane przez CTA targi CES 2017 są największym na świecie wydarzeniem skupiającym wszystkich kluczowych graczy działających na rynku elektroniki użytkowej. Ich najbliższa edycja odbędzie się w dniach 5-8. stycznia 2017 roku w Las Vegas. Więcej informacji na temat CES 2017 dostępnych jest na stronie CES.tech.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top