Często zdarza się, że otrzymujemy od firm, z którymi mamy płaskie powierzonych zleceń w DXF lub DWG plików z dokumentacją. W tym samouczku zostanie pokazane, jak w prosty i szybki do wykonania takiej dokumentacji 3D ciał stałych, bez konieczności tworzenia szkiców „od zera”.


wysłać PRAKTYKAMI szyi służą rysunek w formacie DWG (rysunek 1).


1

Rys.1

określonym środowisku tworzenia płaszczyzny częstotliwości, który ma być wprowadzony do naszego rysunku DXF * / *. DWG (Figura 2).


2

Rys.2

Następnie w menu Wstaw wybierz polecenie DXF / DWG … (Rysunek 3).


Rys.3

Następnie w oknie, które wskaże interesujący plik i wybierz Otwórz (rysunek 4).


4

Rys.4

W otworzyć importu kreatora DXF / DWG (Rysunek 5). Możemy kliknąć przycisk Zakończ natychmiast, wówczas dokument zostanie zaimportowany jako całość z ustawieniami domyślnymi. Wybierz przycisk Dalej, aby przejść do reszty konfiguracji.


Fig.5

Reszta kreatora (rys. 6), można określić, które jednostki mają być importowany rysunek, a jeżeli dokument zidentyfikowano warstwę, można wybrać tylko nas interesuje (np. Skocz warstw wymiary i deski kreślarskiej)

6

Rys.6

W następnym kroku definiujemy elementy pochodzenia i utylizacji, które są zbędne dla nas, ale jesteśmy zainteresowani warstw. W tym przypadku, wybiera się i usuwane widok izometryczny (Figura 7).


7

Rys.7

Po usunięciu zbędnych elementów wybierz Zakończ.


Jeśli pojawi się okno z pytaniem, czy my, SolidWorks jest wykorzystanie bloków (rysunek 8) wybierz polecenie SI. To łączy wszystkie warstwy razem.


8 Rys.8

Wynikiem będzie utworzenie rysunku ze wszystkich przedmiotów, które zostały wybrane (Rysunek 9).


9

rys.9

Kolejnym krokiem jest określenie, które elementy mają być przeniesione do osobnego szkicu zainwestowanych w płaszczyźnie (rysunek 2) wskazano na początku naszej pracy z plikami. Wybierz elementy z przodu i wybierz pałąka 2D do 3Dikonę Dodaj do przedstawienia przód (Rysunek 10).


10

Rys.10

Następnie należy utworzyć podobne szkice w innych obszarach inny sposób. W tym przypadku istnieje tylko zarys przekroju kołnierza pokazanego po prawej płaszczyzny (Rys.11).


Figura 11

Po wykonaniu tych etapów są z i pusty, szkic. Efektem tych działań jest stworzenie szkiców w oddzielnym drzewa (Figura 12).


Rys.12

Następnym krokiem jest dostosowanie jednego do drugiego szkiców. W tym przypadku jedyną rzeczą do zrobienia jest, aby wskazać oś, z pierwszego szkicu (Szkic2 na figurze 12) i przesunięcie osi w drugim szkicu (Sketch3 na Figurze 12), a następnie pasek narzędzi 2D do 3D, wybierz align szkic (Rys.13).


Figura 13

rezultacie szkic położeniu gotowym do użytku w operacji odsysania, w kawałkach, itp … (Figura 14).


14

Figura 14

W kolejnej części działalności Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to wskazać, że obecnie używać kontury (rysunek 15)

15

Rys.15

W tym sposobie bez straty czasu, aby ponownie utworzyć szkice przygotować się element (Rysunek 16).


16

Rys.16

Źródło: cadworks.pl


Kategorie: Archiwum

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
4 + 29 =