CAMdivision obchodzi w tym roku swój pierwszy jubileusz. Od pięciu lat, działając na trudnym, wymagającym polskim rynku, firma ta oferuje klientom rozwiązania i usługi z zakresu szeroko rozumianego CAD/CAM/PLM. 5-lecie firmy CAMdivision świętował w zimowej scenerii w Zieleńcu – relacja zdjęciowa tutaj…

– Projektant szuka przede wszystkim pomysłu, idei, wokół której mógłby zbudować dany produkt. Pomysły przybierają formę trójwymiarowych modeli w programach typu CAD. (…) podczas samej produkcji wykorzystuje się oprogramowanie z rodziny CAM. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie zaprojektowanej rzeczy przez obrabiarki CNC – powiedział Artur Bielicz, współzałożyciel CAMdivision, w wywiadzie udzielonym redaktorowi dodatku do dziennika Rzeczpospolita. Nie da się także ukryć, że bez „CAM” nie byłoby „CAMdivision”.

• 2007 rok – niełatwo znaleźć sposób na sprawdzający się model biznesowy, niełatwo stworzyć doskonale prosperujące i rozwijające się przedsiębiorstwo. Na początku – musi być dobry pomysł, ale przede wszystkim – ludzie gotowi podjąć wyzwanie. Trzej przyjaciele (Krzysztof Augustyn, Artur Bielicz i Marcin Sobaczyński), mający za sobą blisko dekadę doświadczenia w branży CAD i CAM (z naciskiem na tą ostatnią), z początkiem 2007 roku decydują się założyć przedsiębiorstwo, które w oparciu o sprawdzone rozwiązania programowe, pozwoli wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Z burzy mózgów wyłania się nie tylko wizja firmy, ale także – pierwszy krok na drodze do celu – jej nazwa. Nie będzie to „CAM Provider”, nie „CAM Solution”, nie „Joy Divsion” – jak brzmiała jedna z weselszych propozycji („oczko” puszczone w kierunku fanów muzyki rockowej), ale właśnie CAMdivision. Na początku – jako spółka cywilna, z siedzibą na jedenastym piętrze biurowca we Wrocławiu. I z Siemens PLM Software jako dostawcą oprogramowania, w owym czasie nie był to jeszcze Siemens, tylko… UGS, a na rynku dostępny był Solid Edge v19 i NX4. Pierwszy rok i pierwsze wyróżnienie: podczas konferencji w Atenach, CAMdivision otrzymuje nagrodę dlanajlepszej nowej firmy w Europie.
Firma przystępuje też do tworzenia polskiej wersji NX (napierw był to pakiet NX CAM, a obecnie NX CAD, także NX Mold Wizard i NX Progressive Die Wizard…

• W 2008 roku ruszają prezentacje i wdrożenia NX Mold Wizard prowadzone przez Dariusz Jóźwiaka. A z końcem roku firma zaczyna inwestować w profesjonalny park maszynowy: na hali pojawia się sterowany numerycznie Mikron HTM 600, 3-osiowa obrabiarka CNC obsługiwana przez Piotra Władkowskiego. CAMdivision specjalizuje się we wdrażaniu programów z rodziny CAD/CAM/CAE/PLM firmy Siemens PLM Software. Organizuje także nowoczesne szkolenia dotyczące oprogramowania – najczęściej CAM. Co więcej – szkolenia prowadzi także poza granicami Polski, jak w przypadku zorganizowanego w Laire w Portugalii szkolenia dla firmy CAD Flow (partnera Siemens PLM). 
Na tym nie kończy się zakres działalności. Firma staje się jednym z najlepszych w Polsce autorów aplikacji sterujących – postprocesorów – dla obrabiarek CNC. 
Przy okazji oferuje szeroko zakrojone wsparcie i pomoc techniczną, a także możliwość aktualizacji oprogramowania do najnowszych wersji. Kolejne wyróżnienie – nagroda 
dla najlepszego Partnera Siemens PLM Software w Polsce – zamyka ten rok
.

• W 2009 w Europie szaleje kryzys, a na polskim rynku rekordy popularności i sprzedaży odnotowuje pierwsza książka o NX CAM autorstwa Krzysztofa Augustyna: ponad dwa tysiące sprzedanych egzemplarzy! Warto wspomnieć, iż jest to pierwsza na świecie publikacja, do której dołączona została płyta DVD z wersją testową oprogramowania NX. Koniec roku – i nowe wyróżnienie: spośród stu partnerów handlowych, CAMdivision Spółka Cywilna zostaje nagrodzona tytułem najlepszego partnera w Europie i w Polsce.

• W 2010 roku to o tej firmie Isabelle Pellerey (dyrektor marketingu Velocity Series w Siemens PLM Software), w rozmowie z przedstawicielami polskich mediów branżowych, podczas konferencji i premiery Solid Edge ST3 jesienią w Warszawie, powie: „(…) W kilku innych krajach nie koncentrujemy się np. na rozwiązaniach CAM, ale tutaj mamy CAMdivision, najlepszego z naszych partnerów, dzięki któremu także ten obszar zastosowań nie pozostaje bez narzędzi oferowanych przez naszą firmę.” Ale wcześniej CAMdivision otrzyma tytuł „Jakość Roku”, przyznawany w plebiscycie Rzeczpospolitej, nabędzie kolejną maszynę CNC, zatrudni kolejnych specjalistów. Zaczynają się także plany wybudowania… własnej siedziby, z nowoczesnym ośrodkiem szkoleniowym, parkiem maszynowym itp. Koniec roku to nagroda dla najlepszego Europejskiego Partnera CAM Siemens PLM Solutions.

 2011 rok przyniósł udział w targach MACH-TOOL (i to nie tylko z rozwiązaniami programowymi, ale także z maszynami CNC), zmianę statusu spółki – z cywilnej na „z o.o.”, kolejne trofea do kolekcji nagród: za największą w Polsce sprzedaż oprogramowania NX i dla najlepszego partnera Siemens PLM Software (ta ostatnia przyznana podczas konferencji w Stambule). To także początek pracy nad książką o Solid Edge ST4, pisaną przez Piotra Szymczaka (w przerwach między prowadzonymi intensywnie szkoleniami), wreszcie – rozpoczęcie budowy nowej siedziby.

 2012 rok – zespól CAMdivision liczy ponad 20 osób. Plany na przyszłość? Premiera książki, przeprowadzka, wdrożenie systemu jakości stosowanego w lotnictwie…

Źródło: CAMdivision

Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 ⁄ 9 =