Zwiększona wydajność obróbki frezarskiej w przemyśle motoryzacyjnym dzięki Sandvik Coromant

Innowacyjny frez CoroMill® 5B90 umożliwia niezwykle wydajną obróbkę przedmiotów z aluminium

Firma Sandvik Coromant, czołowy dostawca narzędzi skrawających, rozwiązań narzędziowych i know-how dla branży obróbki metalu na całym świecie, prezentuje innowacyjny frez CoroMill® 5B90 do wydajnej obróbki wykończeniowej przedmiotów z aluminium. To nowoczesne narzędzie z innowacyjnym układem ostrzy zapewnia doskonałą jakość wykończenia powierzchni bez zadziorów i pozwala obniżyć jednostkowy koszt wykonania przedmiotu nawet o 30 procent. CoroMill 5B90 doskonale nadaje się do typowych zastosowań obróbkowych w przemyśle motoryzacyjnym, takich jak obróbka głowic cylindrowych, skrzyń biegów, bloków zaworów i pokryw bloku silnika.

SAN797_LR

Nowy frez CoroMill® 5B90 firmy Sandvik Coromant, przeznaczony do obróbki wykończeniowej aluminium,

Liczne korzyści

Nowy frez do obróbki wykończeniowej aluminium – wykonywany na zamówienie klienta, do konkretnego zastosowania – pozwala na w pełni kontrolowany przebieg obróbki z wysokimi posuwami, zapewniając wyższą jakość przedmiotu. Ze względu na brak konieczności kosztownej regulacji płytek, czas ustawiania narzędzia może ulec skróceniu nawet o 66 procent. Każde narzędzie jest wykonywane na specjalne zamówienie klienta, natomiast płytki z PCD są dostępne w asortymencie standardowym Sandvik Coromant.

Doskonała wydajność

W obróbce głowic cylindrowych 4-cylindrowego silnika wykonanych z aluminium AlSi9Cu-1 z głębokością skrawania 0.7 mm, trwałość nowego frezu CoroMill 5B90 o średnicy 160 mm i 9 ostrzach wyniosła 40 tys. przedmiotów (przy prędkości obrotowej 7 tys. obr./min i posuwie 12500 mm/min).

Źródło: Sandvik Coromant

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top