Zgrabny i szybki – przenośny SSD Transcend również jako napęd OTG

Dane bezpieczniejsze niż na wzmocnionych dyskach talerzowych

Firma TRANSCEND prezentuje przenośny dysk SSD na interfejs USB, dedykowany wymagającym użytkownikom urządzeń Android, Mac i PC – ESD220C.

111

ESD220C charakteryzuje się bardzo małymi rozmiarami, nieosiągalnymi dla tradycyjnych dysków 2,5” oraz eleganckim wyglądem. Jest on szerokości i wysokości karty płatniczej. Ponadto nie zachodzi w nim ryzyko uszkodzenia danych podczas transportu. Talerzowe dyski przenośne o wzmocnionej konstrukcji wprawdzie są wytrzymałe, jednak ze względu na brak elementów ruchomych, SSD jest jeszcze pewniejszym nośnikiem. Jego obudowa została wykonana z materiału odpornego na zarysowania, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania będzie wciąż prezentował się stylowo.

Kolejną przewagą SSD nad tradycyjnymi dyskami jest znacząco wyższa szybkość transferu danych. W przypadku ESD220C jest to 410 MB/s dla odczytu oraz 400 MB/s dla zapisu danych. Duże ilości zdjęć w formacie RAW czy filmy w rozdzielczości 4K skopiują się na tego typu urządzenie zdecydowanie szybciej – może być to istotnym aspektem dla osób sporo podróżujących. Dodatkowo ewentualna edycja filmów bezpośrednio na dysku przenośnym będzie komfortowa.

222

Dysk łączy się z komputerem za pomocą przewodu z popularną końcówką USB 3.0 typu A. Warto jednak nadmienić, że został on wyposażony w złącze USB typu C. Wystarczy, aby użytkownicy najnowszych komputerów typu Mac czy nowszych urządzeń Android zaopatrzyli się w przewód z wtyczką typu C po obu stronach, by cieszyć się funkcjonalnością ESD220C (może on pracować jako urządzenie OTG).

Specyfikacja:

clipboard01

Cena i gwarancja

Sugerowane ceny dysków ESD220C:

120 GB – 300 PLN
240 GB – 500 PLN
480 GB – 940 PLN

Urządzenia wkrótce trafią do sprzedaży.

Gwarancja ESD220C jest trzyletnia.

Więcej informacji:
www.transcend-info.com

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top