Zestawy startowe narzędzi Sandvik Coromant

Analizy rynku wskazują, że stosunkowo niewiele obrabiarek nabywa się bezpośrednio od producenta w ramach kompletnego pakietu „pod klucz”. Uważa się, że około 70 procent nowych obrabiarek do skrawania metalu dostarczanych jest bez narzędzi. Z tego powodu, klienci łatwo zapominają o zakupie narzędzi, skutkiem czego okres przejściowy od dostarczenia obrabiarki do rozpoczęcia produkcji w pełnym zakresie może ulec wydłużeniu. W celu rozwiązania tego problemu, firma Sandvik Coromant proponuje szereg zestawów startowych narzędzi, umożliwiających błyskawiczne rozpoczęcie produkcji na nowych obrabiarkach. Przy zakupie zestawu startowego wraz z obrabiarką klienci mogą natychmiast rozpocząć wypracowywanie zysku, a w konsekwencji skrócić czas zwrotu inwestycji.

SAN750_132644_LRZestawy startowe narzędzi Sandvik Coromant pozwalają skrócić okres wdrożenia obrabiarki do produkcji. W zestawie znajdują się typowe oprawki i płytki potrzebne do natychmiastowego rozpoczęcia obróbki.

Obecnie, asortyment obejmuje łącznie 66 różnych zestawów startowych narzędzi do najpopularniejszych centrów tokarskich, centrów obróbkowych i obrabiarek z przesuwną głowicą. Zestawy zawierają wybrane, typowe narzędzia potrzebne do rozpoczęcia obróbki (elementy zestawów są dostarczane w oryginalnych opakowaniach). Dostępne są zestawy do obróbki żeliwa i stali, aluminium oraz produkcji form i matryc.

SAN750_140173_LRSpecjalnie dobrany asortyment narzędzi wchodzących w skład 66 różnych zestawów znajduje zastosowanie w popularnych centrach tokarskich, centrach obróbkowych i automatach z przesuwną głowicą. Narzędzia są dostarczane razem, jako jeden poręczny zestaw umieszczony w wysokiej jakości plastikowej walizce.

Firma Sandvik Coromant stworzyła specjalną stronę internetową www.sandvik.coromant.com/startuptoolkits, na której zainteresowani znajdą wskazówki dotyczące wyboru właściwego zestawu. Na stronie zamieszczone są też odnośniki prowadzące do informacji o usłudze wsparcia inwestycji w park maszynowy Sandvik Coromant oraz do wskazówek i porad dotyczących optymalizacji konfiguracji narzędzi. Można również pobrać broszurę zawierającą szczegółowy opis proponowanych narzędzi.

Zestawy opatrzone jednym oznaczeniem można łatwo wybrać w oparciu o typ obrabiarki i złącza narzędziowego. Ponadto, wszystkie elementy dostarczane są razem, jako jeden poręczny zestaw umieszczony w wysokiej jakości plastikowej walizce. Oferta zakupu jest skierowana do wszystkich: zarówno dostawców i dystrybutorów obrabiarek, jak i klientów końcowych.

Źródło: Sandvik Coromant

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top