VMware i NVIDIA przedstawiają pierwszych uczestników pilotażowego programu wykorzystania technologii NVIDIA GRID vGPU

Airbus, CH2MHILL oraz MetroHealth są jednymi z pierwszych firm wykorzystujących zwirtualizowane karty graficzne do obsługi wymagających aplikacji w bezpiecznym, wirtualnym środowisku

BARCELONA, Hiszpania, 14 października 2014 r. — Airbus Group, CH2MHILL i MetroHealth są jednymi z pierwszych uczestników programu firm VMware i NVIDIA, zapewniającego przedpremierowy dostęp do najnowszej technologii wirtualizacji procesorów graficznych, aplikacji oraz infrastruktury komputerowej.

Klienci wybrani do udziału w programie wczesnego dostępu wdrożyli już testową wersję nowego rozwiązania. Uczestnicy współpracują bezpośrednio z zespołami inżynieryjnymi firm NVIDIA i VMware, bezpośrednio przekazując im swoje doświadczenia z obsługi systemu, wpływając na przyszłą formę produktów, szkoleń, dokumentacji oraz usług. Zainteresowane strony mogą zgłosić chęć uczestnictwa w programie na stronie www.nvidia.pl/object/vmware-vgpu-early-access-pl.html.

NVIDIA GRID vGPU

Technologia NVIDIA GRID vGPU pozwala na uruchamianie wymagających aplikacji graficznych 2D i 3D na wirtualnych maszynach współdzielących jedną kartę graficzną. W połączeniu z rozwiązaniem VMware Horizon, technologia ta może zapewnić wyjątkową wygodę obsługi oraz skalowalność, która pozwoli spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Pierwsza wrażenia klientów

Pierwszymi użytkownikami nowej technologii są firmy Airbus – europejski potentat w branży produkcji samolotów, CH2MHILL – międzynarodowa firma budowlano-inżynieryjna oraz MetroHealth – duży dostawca usług opieki zdrowotnej.

„Firma Airbus zdecydowała się wprowadzić wirtualne środowiska robocze w celu usprawnienia dostępu dostawców do dużych aplikacji niezbędnych w procesie rozwoju samolotów marki Airbus. Rozwiązanie VMware Horizon z technologią NVIDIA GRID vGPU jest skalowalne i wysoce opłacalne, dlatego jesteśmy nim bardzo zainteresowani. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoli nam osiągnąć jeszcze większą wydajność podczas realizacji projektów.”

– Philippe Muhlhause, szef ds. architektury i standardów EE M&A w firmie Airbus

„Nasze dotychczasowe testy technologii GRID vGPU były wielkim sukcesem. Technologia vGPU usprawnia skalowalność i zwiększa produktywność naszych projektantów, zapewniając każdemu z nich możliwość pracy w płynnie działającym środowisku. Firma CM2MHILL jest przekonana, że wdrożenie farmy maszyn VDI, umożliwiającej obsługę graficznie wymagających procesów z każdego miejsca na świecie, jest wreszcie możliwe pod względem ekonomicznym. Ta technologia może całkowicie odmienić naszą działalność.”

– Craig Fletcher, dyrektor generalny ds. technologii w firmie CH2MHill

„Dzięki technologii GRID vGPU nasze wymagające obliczeniowo aplikacje działają zgodnie z naszymi oczekiwaniami, mimo że pracują w środowisku VMware Horizon®, a nie na rzeczywistym komputerze biurkowym. To znaczący postęp, który przybliża nas do możliwości zwirtualizowania pulpitów wszystkim naszym użytkownikom.”

– Aivars Apsite, strateg technologiczny w firmie MetroHealth

Dostępność

W chwili obecnej opisywany program pilotażowy jest dostępny dla organizacji spełniających określone wymagania. Kandydaci muszą m.in. być aktualnymi klientami rozwiązań VMware Horizon i NVIDIA GRID. Dodatkowe informacje i wymagania są dostępne w witrynie internetowej programu.

O zamiarze podjęcia współpracy nad wdrożeniem technologii NVIDIA GRID vGPU w produktach VMware, firmy NVIDIA i VMware poinformowały za początku tego roku podczas konferencji GTC (GPU Technology Conference). Działanie technologii GRID vGPU z rozwiązaniami VMware po raz pierwszy zaprezentowano na konferencji VMworld w San Francisco.

„W ramach wstępnych testów nowej technologii zbieramy opinie od organizacji używających naszych produktów. Dzięki nim stworzymy najlepsze rozwiązania w swojej klasie, które zapewnią klientom jeszcze większe korzyści. Uczestnicy programu pilotażowego są w wyjątkowej sytuacji – biorą udział w procesie rozwoju nowego rozwiązania, co daje im jako pionierom konkurencyjną przewagę na rynku”, powiedział Erik Frieberg, wiceprezes ds. marketingu produktów dla użytkowników końcowych w firmie VMware. „Nasza wspólna oferta będzie stanowić wysokowydajne rozwiązanie do obsługi złożonych i wymagających aplikacji graficznych naszym klientom i dostawcom usług.”

„Międzynarodowe firmy zajmujące się produkcją, projektowaniem i inżynierią testują technologię vGPU w środowisku VMware Horizon, korzystając z bardzo wymagających aplikacji i pracując ze złożonymi modelami, nie tracąc przy tym wygody obsługi”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes i dyrektor generalny ds. profesjonalnej wizualizacji i projektowania w firmie NVIDIA. „Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne. Będziemy kontynuować współpracę z firmą VMware, aby pomóc firmom zwiększyć wydajność swoich pracowników i usprawnić zarządzanie zasobami sprzętowymi.”

O firmie NVIDIA

Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach http://nvidianews.nvidia.com i http://blogs.nvidia.com 

O firmie VMware

VMware (NYSE:VMW) jest liderem na polu rozwiązań do wirtualizacji i infrastruktury chmur, dzięki którym firmy mogą kontynuować rozwój w Wieku Chmury. Klienci wykorzystują rozwiązania VMware do ewolucyjnego przekształcania mechanizmów tworzenia, dostarczania i konsumowania zasobów IT, dostosowując je do własnych potrzeb. W roku 2013 firma VMware uzyskała dochody w wysokości 5,21 miliarda USD, obsługując 500 000 klientów i współpracując z 75 000 partnerów. Firma ma swoją siedzibę w Krzemowej Dolinie, a także obsługuje oddziały na całym świecie. Strona internetowa firmy jest dostępna pod adresem www.vmware.com.

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top