Trybotaśma firmy igus tworzy komponenty samosmarnymi oraz odpornymi na zużycie

Nowa usługa cięcia pozwala zmodyfikować powierzchnie ślizgowe do dowolnego niestandardowego kształtu, którego Państwo pragną.

11

Poprawa właściwości ślizgowych bez komplikacji: trybotaśma firmy igus sprawia, że jest to możliwe w wielu branżach. I to w przystępnych cenach. Produkcja mebli, inżynieria mechaniczna, technologia przenośników lub montażu: materiał trybotaśmy posiada grubość od 0.5 do 1 mm, można go szybko i łatwo zastosować na dużych i małych powierzchniach. Produkt umożliwia niewymagający smarowania poślizg. Nowa usługa cięcia zapewnia łatwo dostępne, niestandardowe długości i szerokości, a także specyficzne dla danych klientów specjalne kształty dla serii lub pojedynczych komponentów nawet w jednostkowych egzemplarzach.

Trybotaśma firmy igus po raz pierwszy została wprowadzona w 2014 roku i jest obecnie oferowana w trzech wersjach materiałowych i w wielu różnych szerokościach: od 20 do 500 milimetrów. Jej samoprzylepność sprawia, że trybotaśma ma obecnie wszechstronne zastosowanie. Klienci mogą ją łatwo wyciąć za pomocą nożyczek w celu dopasowania do poszczególnych kształtów. W przypadku użytkowników wymagających, aby Trybotaśma posiadała specjalne wymiary i geometrię, firma igus, specjalista motion plastics®, oferuje własne usługi cięcia. René Achnitz, Menadżer Produktu dla łożysk iglidur®, wyjaśnia: „Wszystko, czego potrzebujemy dla prostego i łatwego wykrawania części dla klientów, to odpowiedni plik DXF”. Pliki mogą być przesyłane łatwo i szybko za pośrednictwem strony internetowej firmy igus. igus oferuje usługi cięcia dostępne już od 1 sztuki produktu.

Różne materiały dla wszystkich obszarów zastosowań
W chwili obecnej firma igus oferuje trybotaśmy z trzech różnych materiałów iglidur®. Spełniający wymagania FDA iglidur® A160 był pierwszy na rynku. Trybotaśma wykonana z iglidur® V400 została opracowana specjalnie do zastosowań wysokotemperaturowych. Materiał ten może wytrzymać wydłużoną ekspozycję na temperatury dochodzące aż do 200 stopni Celsjusza i jest wyjątkowo odporny na media. Najnowszy i ekstremalnie odporny na zużycie materiał iglidur® B160 został opracowany w odpowiedzi na potrzeby klientów dotyczące czarnego materiału w przypadkach, gdy trybotaśma była widoczna.

„W odpowiedzi na potrzeby klientów, obecnie oferujemy trybotaśmę wykonaną z iglidur® A160 oraz iglidur® B160 również o szerokości pół metra”, mówi Rene Achnitz. Dzięki łatwej instalacji i doskonałej specyfikacji trybologicznej, wkładki iglidur® idealnie nadają się do szerokiej gamy zastosowań, takich jak: dostosowywanie mebli, podklejanie urządzeń przenośnikowych lub w maszynach produkcyjnych i przetwórczych. Trybotaśma została nawet wykorzystana do układu zawieszenia w zabytkowych samochodach.

źródło: www.igus.pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top