Trybotaśma firmy igus tworzy komponenty samosmarnymi oraz odpornymi na zużycie - CADPolska

Trybotaśma firmy igus tworzy komponenty samosmarnymi oraz odpornymi na zużycie

Nowa usługa cięcia pozwala zmodyfikować powierzchnie ślizgowe do dowolnego niestandardowego kształtu, którego Państwo pragną.

11

Poprawa właściwości ślizgowych bez komplikacji: trybotaśma firmy igus sprawia, że jest to możliwe w wielu branżach. I to w przystępnych cenach. Produkcja mebli, inżynieria mechaniczna, technologia przenośników lub montażu: materiał trybotaśmy posiada grubość od 0.5 do 1 mm, można go szybko i łatwo zastosować na dużych i małych powierzchniach. Produkt umożliwia niewymagający smarowania poślizg. Nowa usługa cięcia zapewnia łatwo dostępne, niestandardowe długości i szerokości, a także specyficzne dla danych klientów specjalne kształty dla serii lub pojedynczych komponentów nawet w jednostkowych egzemplarzach.

Trybotaśma firmy igus po raz pierwszy została wprowadzona w 2014 roku i jest obecnie oferowana w trzech wersjach materiałowych i w wielu różnych szerokościach: od 20 do 500 milimetrów. Jej samoprzylepność sprawia, że trybotaśma ma obecnie wszechstronne zastosowanie. Klienci mogą ją łatwo wyciąć za pomocą nożyczek w celu dopasowania do poszczególnych kształtów. W przypadku użytkowników wymagających, aby Trybotaśma posiadała specjalne wymiary i geometrię, firma igus, specjalista motion plastics®, oferuje własne usługi cięcia. René Achnitz, Menadżer Produktu dla łożysk iglidur®, wyjaśnia: „Wszystko, czego potrzebujemy dla prostego i łatwego wykrawania części dla klientów, to odpowiedni plik DXF”. Pliki mogą być przesyłane łatwo i szybko za pośrednictwem strony internetowej firmy igus. igus oferuje usługi cięcia dostępne już od 1 sztuki produktu.

Różne materiały dla wszystkich obszarów zastosowań
W chwili obecnej firma igus oferuje trybotaśmy z trzech różnych materiałów iglidur®. Spełniający wymagania FDA iglidur® A160 był pierwszy na rynku. Trybotaśma wykonana z iglidur® V400 została opracowana specjalnie do zastosowań wysokotemperaturowych. Materiał ten może wytrzymać wydłużoną ekspozycję na temperatury dochodzące aż do 200 stopni Celsjusza i jest wyjątkowo odporny na media. Najnowszy i ekstremalnie odporny na zużycie materiał iglidur® B160 został opracowany w odpowiedzi na potrzeby klientów dotyczące czarnego materiału w przypadkach, gdy trybotaśma była widoczna.

„W odpowiedzi na potrzeby klientów, obecnie oferujemy trybotaśmę wykonaną z iglidur® A160 oraz iglidur® B160 również o szerokości pół metra”, mówi Rene Achnitz. Dzięki łatwej instalacji i doskonałej specyfikacji trybologicznej, wkładki iglidur® idealnie nadają się do szerokiej gamy zastosowań, takich jak: dostosowywanie mebli, podklejanie urządzeń przenośnikowych lub w maszynach produkcyjnych i przetwórczych. Trybotaśma została nawet wykorzystana do układu zawieszenia w zabytkowych samochodach.

źródło: www.igus.pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top