Transport przyszłości na CES 2016

Podczas targów CES 2016 czołowi eksperci i praktycy będą rozmawiać
o teraźniejszości i przyszłości projektów Smart Cities

biway-all-electric-buses-future-train-02

Stworzenie funkcjonalnego projektu inteligentnego miasta wymaga połączenia rozwiązań z różnych obszarów – planowania przestrzennego miast, energetyki, informatyki czy transportu. Problematyka smart cities i związanych z nimi zagadnień będzie jednym z wiodących tematów tegorocznych targów CES 2016, największego na świecie wydarzenia poświęconego nowym technologiom. Eksperci i wizjonerzy zderzą swoje doświadczenia, produkty i wizje, które pozwolą urzeczywistnić ideę stworzenie prawdziwych inteligentnych metropolii.

3545746963_45dd45bb1a

Podczas panelu Beyond Smart Cities: The Future of Urban Mobility przedstawiciele kluczowych światowych firm działających na rzecz rozwoju smart cities oraz Sekretarz ds. Transportu rządu USA przedstawią sposób, w jaki nowoczesne technologie zmieniają sposób przemieszczania się w miastach. Skupią się oni na tych rozwiązaniach, które już dziś są testowane i wkrótce będą wprowadzane, m.in. autonomicznych samochodach i autobusach czy usługach transportu na żądanie.

“Inteligentne pojazdy, które stają sie coraz bardziej popularne, to realna odpowiedź na problemy komunikacyjne wielkich metropolii” mówi Gary Shapiro, Prezes i CEO Consumer Technology Association. „CES 2016 ma pokazać, jak innowacyjne technologie już dziś zmieniają transport w miastach oraz jak będą to robić w przyszłości”.

bus01

W debacie na temat przyszłości smart cities udział wezmą szefowie najważniejszych światowych firm zajmujących się rozwiązaniami dla smart cities: dr Volkmar Denner, CEO i CTO firmy Robert Bosch, Steve Mollenkopf, CEO Qualcomm Incorporated oraz prof. Amnon Shashua, współzałożyciel i Prezes Mobileye. Rząd Federalny reprezentować będzie Anthony Foxx, Sekretarz ds. Transportu, który niedawno ogłosił Smart City Challenge – konkurs dla średniej wielkości amerykańskich miast realizujących projekty mające na celu rozwiązanie dynamicznie zmieniających się problemów komunikacyjnych. Zwycięzca otrzyma nawet 40 milionów USD na wdrożenie w życie projektu, który poprawi bezpieczeństwo transportu publicznego oraz uczyni go bardziej przyjaznym dla mieszkańców i bardziej niezawodnym. Rząd USA zapowiedział także rozwiązanie do 2016 roku kwestii prawnych związanych z problemem transferu danych między pojazdami.

CES logo

Organizowane przez CTA (wcześniej CEA) targi CES 2016 są największym na świecie wydarzeniem skupiającym wszystkich kluczowych graczy działających na rynku elektroniki użytkowej. Ich najbliższa edycja odbędzie się w dniach 6-9 stycznia 2016 roku w Las Vegas.

źródło: PRIMUM Public Relations

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top