Święto branży mechanicznej w Krakowie – podsumowanie Targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO

Ponad 450 wystawców z całego świata, tysiące specjalistów z kraju i zagranicy, wiele niezwykle ważnych premier maszyn i technologii, międzynarodowe kontakty biznesowe oraz największe w Polsce forum dla podwykonawców – Salon Kooperacji Przemysłowej. W dniach 18-20 października Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków ponownie stało się nowoczesną areną dla branży obróbki mechanicznej w Polsce. W tym roku Targi EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO odwiedziło ponad 9 tysięcy gości.

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool

Targi oczami Wystawców

– Na Targach EUROTOOL® wystawiamy się już po raz osiemnasty i bardzo żałuję, że nie braliśmy udziału we wszystkich edycjach. Tegoroczne Targi są dla nas udane, zawsze bierzemy pod uwagę przede wszystkim to, kto przychodzi na Targi. Tutaj spotykają się specjaliści z branży, a rozmowy zainicjowane w przestrzeni targowej bardzo często kończą się podpisaniem kontraktów handlowych. W przyszłym roku na pewno na Targach wystawimy się ponownie – nasza nieobecność byłaby nietaktem. I nie chodzi tutaj o przyzwyczajenie – w biznesie nie ma ono racji bytu. Kluczowe jest kalkulowanie i liczenie – jednego jestem pewien: na Targi EUROTOOL® można liczyć zawsze – tymi słowami udział firmy FATPOL TOOLS w Targach podsumował jej właściciel, Remigiusz Koprowski.
Podobnego zdania jest Dominik Świtek z firmy ZPUH Komfort:
– Na Targach EUROTOOL® jesteśmy po raz szósty i już dziś mogę powiedzieć, że weźmiemy udział w przyszłorocznej edycji. Odwiedziło nas wielu Klientów, którzy są zainteresowani współpracą z nasza firmą. Dla nas bardzo liczy się to, że sporo jest przedstawicieli zagranicznych firm – szczególnie z południa Europy, a na tym rejonie bardzo nam zależy. Co ciekawe, Targi EUROTOOL® nie przyciągają tłumów, ale zawsze jest bardzo zadowalająca ilość Gości, którzy są przede wszystkim specjalistami z branży, zorientowanymi na nawiązanie współpracy. Żeby poprzeć moje słowa liczbami: drugiego dnia Targów odbyliśmy ok. 15 rozmów stricte biznesowych. Już dziś mogę z pełnym przekonaniem założyć, że 80% z tychże rozmów zakończy się podpisaniem umowy o współpracy.
Na skuteczne i efektywne rozmowy biznesowe, przeprowadzane podczas Targów EUROTOOL® zwraca także uwagę Paweł Świtała, Prezes Zarządu Firmy DIG Światała:
– Kilka lat temu nie byłem w pełni przekonany do Targów EUROTOOL®. Zweryfikowałem jednak podejście, bo imprezę odwiedzają konkretni, branżowi goście. To kolejna już edycja Targów, na której prezentujemy swoją ofertę. Odbyliśmy wiele interesujących rozmów i mam nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych zakończą się one nawiązaniem współpracy. Czy będę obecny na Targach EUROTOOL® w przyszłym roku? Na 1000% tak!

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool2

Jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni dla inżynierów i entuzjastów mechaniki

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® są jednym z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów z branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku w stolicy Małopolski swoją ofertę prezentują czołowe firmy z Polski i zagranicy. Według danych organizatora – tegoroczne Targi odwiedziło ponad 9237 specjalistów z wielu branż przemysłu. To jeszcze więcej niż rok temu podczas jubileuszowej edycji, co pokazuje, że impreza wciąż się rozwija. Równocześnie z Targami EUROTOOL® odbyły się targi BLACH-TECH-EXPO, gdzie prezentowano maszyny do obróbki plastycznej, oprogramowanie do projektowania wyrobów z blach oraz technologie obróbki, łączenia i powlekania tych produktów.
Targi EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO ponownie pełne były ciekawych rozwiązań technologicznych i potwierdziły, że w pełni zasługują na miano międzynarodowej platformy prezentacji najnowszych technologii, innowacyjnych maszyn i urządzeń oraz wymiany informacji i promocji nowości. Ponad 450. Wystawców z całego świata (w tym z Niemiec, Szwajcarii, Korei Południowej, Czech i Turcji) zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków zaprezentowało kilkadziesiąt branżowych nowości.

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool-3

Branżowe nowości

Wystawa targowa adresowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców wykorzystujących technologie obróbki metali w procesach produkcyjnych. Nie mogli być zawiedzeni. Specjaliści zgromadzeni na Targach przedstawili m.in nowe edycje oprogramowania dla inżynierów i projektantów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje innowacyjnych pras krawędziowych czy specjalne wiertła zaprojektowane do wiercenia nachylonej i zakrzywionej powierzchni. Nowością technologiczną było urządzenie łączące w sobie funkcje drukarki 3D oraz centrum frezarskiego czy helowy detektor nieszczelności. W przypadku tej edycji należy wspomnieć również o nowych wysokowydajnych frezach do obróbki metali oraz innowacyjnych układach chłodzenia obrabiarek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska producentów i dystrybutorów drukarek 3D, gdzie zaprezentowano jedną z największych drukarek przemysłowych w Polsce. Podczas Targów można było zobaczyć także drony, które znajdują coraz szersze zastosowanie w przemyśle. Wystawę urozmaicała prezentacja bolidów, skonstruowanych przez studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Wrocławskiej.

Efekt synergii

Targom EUROTOOL® towarzyszyła szósta edycja Salonu Kooperacji Przemysłowej. To największa w Polsce giełda usług przemysłowych, skupiająca w jednym miejscu zleceniodawców i zleceniobiorców. W tym roku na Targach nowych zleceniodawców poszukiwało 65 firm usługowych. Podczas drugiego dnia w EXPO Kraków odbyło się wiele branżowych spotkań, będących idealnym dopełnieniem targowej oferty Wystawców. Zwiedzający mogli wziąć udział w następujących seminariach i spotkaniach, m.in:

-MM SPEAKERS CORNER – jedyny w Polsce targowy panel dyskusyjny poświęcony istotnym zagadnieniom dla przedsiębiorców z branży obróbki metali, organizowany przez MM Magazyn Przemysłowy. Uczestnicy debaty poruszali tematy związane z nowoczesnymi metodami zarządzania produkcją, cyfryzacją gospodarki, omówili szanse związane z zagranicznymi rynkami oraz rozwojem robotyki w przemyśle;

-Seminarium „Zaawansowane Technologie Wytwarzania”, przygotowane przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie;

-Seminarium „Innowacyjne Metody Obróbki Cieplnej Materiałów Narzędziowych” zorganizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej;

-Forum Techniczne Branży Stalowej: Rynek Wyrobów Płaskich przygotowane przez Polską Unię Dystrybutorów Stali.

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool-4

Smoki dla najlepszych

Tradycyjnie podczas Targów EUROTOOL® rozstrzygnięty został targowy konkurs o Złote Smoki. Statuetki w konkursie targowym, prezentujące Smoka Wawelskiego, zostały wręczone drugiego dnia Targów w trakcie bankietu. Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

1. W kategorii obrabiarki:
Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymała Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. za centrum tokarsko-frezarskie Venus 350.
Nagrodę w konkursie targowym odebrała firma Stürmer Maszyny Sp. z o.o. za tokarkę konwencjonalną OptiTurn TZ 4 (producent: Optimum Maschinen GmbH, Niemcy) oraz firma AJAN ELEKTRONIK SERVICE SAN za Głowicę 3D+ / Przecinarkę plazmową SHP260 / 460.

2. W kategorii narzędzia:
Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymał Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za kompozyt metaliczno-diamentowy otrzymany metodą SPS do obróbki materiałów ceramicznych.

3. W kategorii aparatura pomiarowo-kontrolna:
Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymała firma MEPAC CZ, s.r.o. za wielofunkcyjny mobilny układ laserowy do precyzyjnego laserowego napawania i spawania, cięcia i grawerowania ACP300-COMPACT.
Nagrodę w konkursie targowym odebrała firma Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp. j. za skaner CRONOS 3D Dual (producent: Open Technologies, Włochy).

4. W kategorii oprzyrządowanie technologiczne:
Nagrodę w konkursie targowym otrzymał Zakład Handlowo-Usługowy HASAN Antoni Hasenbeck za układ chłodzenia narzędzia obrabiającego UCH-00-25-PCZ-KF1/2-SIRAI2x1/2

Dodatkowo, decyzją Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o. oraz zespołu organizującego Targi EUROTOOL®, przyznano trzy nagrody jubileuszowe, które otrzymały:

-ANDRYCHOWSKA FABRYKA MASZYN DEFUM S.A. za jubileusz 70-lecia

-Firma Z.H.U. „HASAN” ANTONI HASENBECK za jubileusz 25-lecia

-Firma DIG ŚWITAŁA Sp. z o.o. za jubileusz 15-lecia

Doceniono również Wystawców, których stoiska odznaczały się najciekawszą aranżacją. Wyróżniono firmy FATPOL TOOLS Sp. z o.o. oraz TOMACO-INTRO Sp. z o.o.

Już dziś zapraszamy na 22. edycję Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®, 9. edycję Targów Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO oraz towarzyszące im Salony: Kooperacji Przemysłowej, Technologii CAx i Automatyki i Robotyki, które odbędą się w dniach 28-30 listopada 2017 roku.

One Comment

  1. circumvoisin
    Mar 15, 2017 @ 23:16:18

    I absolutely adore your site! You aggressive me as able-bodied as all the others
    actuality and your broiled PS is absolutely great!

    Reply

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top