Święto branży mechanicznej w Krakowie – podsumowanie Targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO

Ponad 450 wystawców z całego świata, tysiące specjalistów z kraju i zagranicy, wiele niezwykle ważnych premier maszyn i technologii, międzynarodowe kontakty biznesowe oraz największe w Polsce forum dla podwykonawców – Salon Kooperacji Przemysłowej. W dniach 18-20 października Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków ponownie stało się nowoczesną areną dla branży obróbki mechanicznej w Polsce. W tym roku Targi EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO odwiedziło ponad 9 tysięcy gości.

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool

Targi oczami Wystawców

– Na Targach EUROTOOL® wystawiamy się już po raz osiemnasty i bardzo żałuję, że nie braliśmy udziału we wszystkich edycjach. Tegoroczne Targi są dla nas udane, zawsze bierzemy pod uwagę przede wszystkim to, kto przychodzi na Targi. Tutaj spotykają się specjaliści z branży, a rozmowy zainicjowane w przestrzeni targowej bardzo często kończą się podpisaniem kontraktów handlowych. W przyszłym roku na pewno na Targach wystawimy się ponownie – nasza nieobecność byłaby nietaktem. I nie chodzi tutaj o przyzwyczajenie – w biznesie nie ma ono racji bytu. Kluczowe jest kalkulowanie i liczenie – jednego jestem pewien: na Targi EUROTOOL® można liczyć zawsze – tymi słowami udział firmy FATPOL TOOLS w Targach podsumował jej właściciel, Remigiusz Koprowski.
Podobnego zdania jest Dominik Świtek z firmy ZPUH Komfort:
– Na Targach EUROTOOL® jesteśmy po raz szósty i już dziś mogę powiedzieć, że weźmiemy udział w przyszłorocznej edycji. Odwiedziło nas wielu Klientów, którzy są zainteresowani współpracą z nasza firmą. Dla nas bardzo liczy się to, że sporo jest przedstawicieli zagranicznych firm – szczególnie z południa Europy, a na tym rejonie bardzo nam zależy. Co ciekawe, Targi EUROTOOL® nie przyciągają tłumów, ale zawsze jest bardzo zadowalająca ilość Gości, którzy są przede wszystkim specjalistami z branży, zorientowanymi na nawiązanie współpracy. Żeby poprzeć moje słowa liczbami: drugiego dnia Targów odbyliśmy ok. 15 rozmów stricte biznesowych. Już dziś mogę z pełnym przekonaniem założyć, że 80% z tychże rozmów zakończy się podpisaniem umowy o współpracy.
Na skuteczne i efektywne rozmowy biznesowe, przeprowadzane podczas Targów EUROTOOL® zwraca także uwagę Paweł Świtała, Prezes Zarządu Firmy DIG Światała:
– Kilka lat temu nie byłem w pełni przekonany do Targów EUROTOOL®. Zweryfikowałem jednak podejście, bo imprezę odwiedzają konkretni, branżowi goście. To kolejna już edycja Targów, na której prezentujemy swoją ofertę. Odbyliśmy wiele interesujących rozmów i mam nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych zakończą się one nawiązaniem współpracy. Czy będę obecny na Targach EUROTOOL® w przyszłym roku? Na 1000% tak!

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool2

Jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni dla inżynierów i entuzjastów mechaniki

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® są jednym z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów z branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku w stolicy Małopolski swoją ofertę prezentują czołowe firmy z Polski i zagranicy. Według danych organizatora – tegoroczne Targi odwiedziło ponad 9237 specjalistów z wielu branż przemysłu. To jeszcze więcej niż rok temu podczas jubileuszowej edycji, co pokazuje, że impreza wciąż się rozwija. Równocześnie z Targami EUROTOOL® odbyły się targi BLACH-TECH-EXPO, gdzie prezentowano maszyny do obróbki plastycznej, oprogramowanie do projektowania wyrobów z blach oraz technologie obróbki, łączenia i powlekania tych produktów.
Targi EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO ponownie pełne były ciekawych rozwiązań technologicznych i potwierdziły, że w pełni zasługują na miano międzynarodowej platformy prezentacji najnowszych technologii, innowacyjnych maszyn i urządzeń oraz wymiany informacji i promocji nowości. Ponad 450. Wystawców z całego świata (w tym z Niemiec, Szwajcarii, Korei Południowej, Czech i Turcji) zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków zaprezentowało kilkadziesiąt branżowych nowości.

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool-3

Branżowe nowości

Wystawa targowa adresowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców wykorzystujących technologie obróbki metali w procesach produkcyjnych. Nie mogli być zawiedzeni. Specjaliści zgromadzeni na Targach przedstawili m.in nowe edycje oprogramowania dla inżynierów i projektantów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje innowacyjnych pras krawędziowych czy specjalne wiertła zaprojektowane do wiercenia nachylonej i zakrzywionej powierzchni. Nowością technologiczną było urządzenie łączące w sobie funkcje drukarki 3D oraz centrum frezarskiego czy helowy detektor nieszczelności. W przypadku tej edycji należy wspomnieć również o nowych wysokowydajnych frezach do obróbki metali oraz innowacyjnych układach chłodzenia obrabiarek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska producentów i dystrybutorów drukarek 3D, gdzie zaprezentowano jedną z największych drukarek przemysłowych w Polsce. Podczas Targów można było zobaczyć także drony, które znajdują coraz szersze zastosowanie w przemyśle. Wystawę urozmaicała prezentacja bolidów, skonstruowanych przez studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Wrocławskiej.

Efekt synergii

Targom EUROTOOL® towarzyszyła szósta edycja Salonu Kooperacji Przemysłowej. To największa w Polsce giełda usług przemysłowych, skupiająca w jednym miejscu zleceniodawców i zleceniobiorców. W tym roku na Targach nowych zleceniodawców poszukiwało 65 firm usługowych. Podczas drugiego dnia w EXPO Kraków odbyło się wiele branżowych spotkań, będących idealnym dopełnieniem targowej oferty Wystawców. Zwiedzający mogli wziąć udział w następujących seminariach i spotkaniach, m.in:

-MM SPEAKERS CORNER – jedyny w Polsce targowy panel dyskusyjny poświęcony istotnym zagadnieniom dla przedsiębiorców z branży obróbki metali, organizowany przez MM Magazyn Przemysłowy. Uczestnicy debaty poruszali tematy związane z nowoczesnymi metodami zarządzania produkcją, cyfryzacją gospodarki, omówili szanse związane z zagranicznymi rynkami oraz rozwojem robotyki w przemyśle;

-Seminarium „Zaawansowane Technologie Wytwarzania”, przygotowane przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie;

-Seminarium „Innowacyjne Metody Obróbki Cieplnej Materiałów Narzędziowych” zorganizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej;

-Forum Techniczne Branży Stalowej: Rynek Wyrobów Płaskich przygotowane przez Polską Unię Dystrybutorów Stali.

miedzynarodowe-targi-obrabiarek-narzedzi-i-urzadzen-do-obrobki-materialow-eurotool-4

Smoki dla najlepszych

Tradycyjnie podczas Targów EUROTOOL® rozstrzygnięty został targowy konkurs o Złote Smoki. Statuetki w konkursie targowym, prezentujące Smoka Wawelskiego, zostały wręczone drugiego dnia Targów w trakcie bankietu. Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

1. W kategorii obrabiarki:
Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymała Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. za centrum tokarsko-frezarskie Venus 350.
Nagrodę w konkursie targowym odebrała firma Stürmer Maszyny Sp. z o.o. za tokarkę konwencjonalną OptiTurn TZ 4 (producent: Optimum Maschinen GmbH, Niemcy) oraz firma AJAN ELEKTRONIK SERVICE SAN za Głowicę 3D+ / Przecinarkę plazmową SHP260 / 460.

2. W kategorii narzędzia:
Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymał Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za kompozyt metaliczno-diamentowy otrzymany metodą SPS do obróbki materiałów ceramicznych.

3. W kategorii aparatura pomiarowo-kontrolna:
Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymała firma MEPAC CZ, s.r.o. za wielofunkcyjny mobilny układ laserowy do precyzyjnego laserowego napawania i spawania, cięcia i grawerowania ACP300-COMPACT.
Nagrodę w konkursie targowym odebrała firma Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp. j. za skaner CRONOS 3D Dual (producent: Open Technologies, Włochy).

4. W kategorii oprzyrządowanie technologiczne:
Nagrodę w konkursie targowym otrzymał Zakład Handlowo-Usługowy HASAN Antoni Hasenbeck za układ chłodzenia narzędzia obrabiającego UCH-00-25-PCZ-KF1/2-SIRAI2x1/2

Dodatkowo, decyzją Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o. oraz zespołu organizującego Targi EUROTOOL®, przyznano trzy nagrody jubileuszowe, które otrzymały:

-ANDRYCHOWSKA FABRYKA MASZYN DEFUM S.A. za jubileusz 70-lecia

-Firma Z.H.U. „HASAN” ANTONI HASENBECK za jubileusz 25-lecia

-Firma DIG ŚWITAŁA Sp. z o.o. za jubileusz 15-lecia

Doceniono również Wystawców, których stoiska odznaczały się najciekawszą aranżacją. Wyróżniono firmy FATPOL TOOLS Sp. z o.o. oraz TOMACO-INTRO Sp. z o.o.

Już dziś zapraszamy na 22. edycję Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®, 9. edycję Targów Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO oraz towarzyszące im Salony: Kooperacji Przemysłowej, Technologii CAx i Automatyki i Robotyki, które odbędą się w dniach 28-30 listopada 2017 roku.

2 Comments

 1. circumvoisin
  mar 15, 2017 @ 23:16:18

  I absolutely adore your site! You aggressive me as able-bodied as all the others
  actuality and your broiled PS is absolutely great!

  Reply

 2. pfamaqa.sms.morris.com
  kwi 14, 2017 @ 14:16:32

  Over the last few years, Poker has develop into
  a popular sport among the masses mainly due to the
  emergence of varied offline Poker Rooms in India. There’s a surge of Indian gamers logging on to
  the internet with real money purchase-ins for cash games and tournaments.

  The Indian Poker Affiliation (IPA), in petitions filed
  before the High Court docket of Karnataka, had alleged
  that the town police had been humiliating and
  harassing aspiring poker gamers by filing cases against them.
  This is the reason many Indians discover it troublesome to deposit at sites
  from their bank or through the use of a credit card. This rising recognition has been popular primarily due to the Supreme Courtroom’s ruling that
  legalized poker and rummy card video games in India.
  On-line poker bonuses are automatically triggered when players click on considered one
  of our beneficial Web Texas Maintain’em rooms.

  Indian Poker has seen an enormous change within the current past, a few of the most notable
  faces from the industry sat down to debate the evolution of Indian poker and its
  future as witnessed by them first hand. There may be an unnecesary print of denominations on the chips which is
  confusing in customising the denominations Additionally the tin box
  was delivered damaged with a number of dents.
  Since October 2013, when the Karnataka High Court docket
  passed the judgment declaring poker as a recreation of ability, poker rooms have been blooming within the Garden City.
  It signed a deal with the World Poker Tour (WPT) in April
  this yr as a part of its expanded advertising technique.

  Statisticians, economists and chess grandmasters globally have accepted that the game of poker
  includes substantial degree of skill. Welcome bonuses range, however typically sites will match your deposits up to a certain quantity, then deposit it in increments based mostly in your play.
  We’ll look deeper at the legality of enjoying poker in India in a
  few minutes, however basically – until legal rulings change – you
  are not imagined to play online for actual money with a poker room that’s run from outdoors the country.
  Wherever anyone is operating exterior the law, there is a risk that your money could possibly be misplaced.

  We now have created our platform not only for expert poker players, but for newcomers as well by offering ideas and
  tricks of the game. You can select to play utilizing downloaded or flash versions of
  our software program, and may opt for both actual cash game for actual money payouts or
  Instant Play video games utilizing digital chips.
  This was the concept got FMCG main Dabur’s vice chairman Amit Burman to plan a poker
  league in India. For those operators who are run from within India, they’re protected and providing a legal service as long as they’re abiding by local tax
  laws and operating cleanly usually.

  Toutes les variantes de poker sont déclinées dans une gamme d’enjeux qui conviendra à tous les joueurs, peu importe leur niveau et la taille de leur bankroll.
  The legality provides a safe atmosphere for poker web sites in India to offer seamless gaming expertise as effectively.

  Be part of us right this moment at On-line On line casino India to play
  Tequila Poker and so many other enjoyable video poker video
  games. As these web sites have their offices in international international locations like the UK, they are
  not governed by Indian laws referring to on-line playing.
  Thus, legality of on-line poker or on-line rummy remains to be a grey area and on-line
  gaming and gambling stakeholders ought to adjust to the relevant authorized
  pointers of India till Indian authorities comes up with some
  coverage or legislation on this regard.

  The Mercury-branded poker website, the first to launch on the network, will quickly be joined by a Mojo-branded site, with Baadshah Gaming,
  a subsidiary of land-based mostly operator Delight Group, also preparing to launch its
  own pores and skin. Your favorite trip spot for poker motion and poker
  pleasing, Starpoker, is now on the market on iOS.
  In March 2016 the Nagaland legislative assembly handed a bill targeted at ability video games (a bracket
  by which poker is assessed) referred to as the On-line Games
  of Talent Bill. Thank you for the wonderful topics on poker you discuss here and
  also for this piece of good information.

  There is no such thing as a denying the fact that the recognition of poker is rapidly increasing in India.
  Belgian pro Mihail Stoykov who’d been making waves
  recently on the Indian poker circuit confirmed exactly why his recreation is regarded
  so extremely by taking down the IPC 12k Headhunters title.
  So in case you are bored from all of the regular poker sites
  than Titan poker is the place for you. All of which means that
  anybody taking part in at Bet365, 888Poker, or the other
  large poker rooms is in effect taking part in outdoors of
  the legislation. Whereas loads of his pals host pleasant dwelling games
  of poker usually, he says the true take a look
  at of mettle and improvement of talent as a poker participant happens solely once you start enjoying online poker.

  We dive deep into the website and play every kind of video
  games ourselves and evaluate every promotions and tournaments.
  It is usually interesting that these two leagues truly embrace something
  that Dreyfus’ GPL has been making an attempt to avoid, the fact that poker is played in casinos and its
  playing nature. ITech Labs is an ISO/IEC 17025 certified testing laboratory
  for online gaming methods that has licensed all main poker websites of the world.
  KHELO365 Online Poker is the first on-line poker operator to be regulated by the
  Nagaland Talent Gaming License. Confronted with the techno authorized points involved in adjudication of the legality
  or illegality of on-line card games, the Supreme Court of India
  held that it might not resolve the legality or illegality of
  online poker, online rummy, on-line card games, and so forth.

  Take for example the option of Muck Cards/Present Playing cards,
  provided at high quality Poker Websites comparable to Pokabunga.
  Any suggestions or queries regarding issues you
  face at or something associated to poker might be answered by our customer
  care specialist. The 12 groups will include a total of 108 gamers who will play for the prize cash of INR 3.36 crore.
  With , you can convey out the nostalgia for attention-grabbing on-line video
  games, play new & thrilling online card games with a secure & energetic sport playing surroundings as you’ve got all the time longed for.
  A lot of these with the massive names in global poker we have talked about above, and loads of with in-nation operators we’ve got additionally coated.

  The state of affairs in the US after legal rulings there some years
  ago brought on vital disruption to the industry, with various on-line
  poker rooms going out of business. So as to add to the atmosphere, temper and pleasure, it is very important invest in a high quality poker chip set and
  quality poker provides. The case was sufficient to provide Nagaland the
  boldness that its Prohibition of Gambling and Promotion and Regulation of On-line Games
  of Talent Act, 2016 would stand up to any problem underneath
  federal regulation. Courts in India have not yet obtained a risk to test these
  arguments, although two terse Excessive Courtroom docket orders have indicated that the end result of poker-associated litigation is also constructive. http://pfamaqa.sms.morris.com/online-poker-legal-guidelines-and-laws-india-1

  Reply

Leave a Reply


Back to Top