SpiroGrooving – rewolucyjne rozwiązanie do obróbki rowków pod pierścienie uszczelniające

SpiroGrooving™, innowacyjny system do obróbki rowków pod pierścienie uszczelniające opracowany przez Sandvik Coromant, gwarantuje dużą wydajność i wysoką jakość produkcji oraz spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa. W tej technice obróbki wykorzystującej system CoroBore® XL droga narzędzia jest wyznaczana metodą spirograficzną, co umożliwia wykonywanie rowków do osadzenia pierścieni uszczelniających z dużą dokładnością, w bardzo bezpieczny i produktywny sposób

Wyzwania w obróbce

Rowki do osadzenia pierścieni uszczelniających, ważnego elementu wielu przedmiotów wytwarzanych dla sektora naftowego i gazowniczego, wymagają dużej dokładności wykonania i wysokiej jakości wykończenia powierzchni. Konwencjonalne metody obróbki rowków tego typu często charakteryzują się niskim bezpieczeństwem i spowalniają produkcję. Czas wykonania przedmiotu wydłuża się też na skutek rozdzielenia obróbki na etap zgrubny i wykończeniowy. Do obróbki wykorzystuje się podatne na drgania frezy jednoostrzowe lub wgłębne. Dodatkowe wyzwanie wynika z częstego stosowania materiałów trudnych w obróbce skrawaniem, takich jak Inconel 718 czy okładziny z Inconelu 625. SpiroGrooving to technika obróbki wykorzystująca system CoroBore® XL. Droga narzędzia jest wyznaczana metodą spirograficzną, co umożliwia wykonywanie rowków pod pierścienie uszczelniające z dużą dokładnością, w bardzo bezpieczny i produktywny sposób.

SAN866_144204_LR

SpiroGrooving™ – innowacyjny system do obróbki rowków pod pierścienie uszczelniające.

Wysoka jakość i bezpieczny przebieg obróbki

To rozwiązanie doskonale nadaje się do wykonywania rowków na uszczelnienie w stali i stali nierdzewnej przed nałożeniem okładziny. Wyjątkowy system wytaczadeł CoroBore XL z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa ułatwia obróbkę materiałów trudno skrawalnych. Obróbkę zgrubną i wykończeniową przeprowadza się w jednym etapie, co pozwala znacząco skrócić czas maszynowy i poprawić produktywność. Metoda ta gwarantuje zatem dużą wydajność, bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonania rowków pod pierścienie uszczelniające.

Jak to działa?

W technice SpiroGrooving narzędzie osadzone w stożku porusza się po drodze zamkniętej, wyznaczanej metodą stosowaną w spirografie. W ten sposób uzyskujemy cieńsze wióry, a skrawanie przebiega w sposób mniej siłowy i z wyższymi posuwami. Niektóre punkty na ostrzu płytki pracują w sposób przerywany, co zapobiega okręcaniu się długich wiórów wokół narzędzia i wrzeciona. Wyjątkowy generator kodu numerycznego SpiroGrooving tworzy oprogramowanie w kilku łatwych etapach.

Źródło: sandvik.coromant.com/pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top