SOLIDWORKS Visualize w produkcji ręcznie sterowanego sprzęgła

W 2011 roku pasjonat wyścigów Rob Parsons uległ wypadkowi, na skutek którego stracił władzę w nogach. Nie pozwolił jednak, aby ta tragedia odebrała mu jego pasję. Jako swój cel obrał stworzenie samochodu przeznaczonego do driftingu, który będą mogły prowadzić osoby z niedowładem kończyn dolnych.

Parsons_car-615x307

Przy użyciu oprogramowania SOLIDWORKS Parsons zaprojektował unikalne, ręcznie sterowane sprzęgło. To najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązanie, które umożliwia niepełnosprawnym kierowcom zwalnianie sprzęgła z prędkością 95 milisekund.

W swojej pracy Parsons wykorzystał moduł SOLIDWORKS Visualize, w którym za pomocą zaimportowanych skanów 3D zaprojektował również klatkę bezpieczeństwa w celu wzmocnienia podwozia i zapewnienia bezpieczeństwa podczas przechyłów oraz uderzeń bocznych.

Rob_Parsons

Aplikacja SOLIDWORKS Visualize dokładnie symuluje rzeczywiste oświetlenie i zaawansowane materiały, jednocześnie skalując wydajność renderowania, aby sprostać nawet najwyższym wymaganiom. Z łatwością można dodawać ruch, obracać o 360° lub animować kamery, materiały, modele, a nawet słońce. Wszelkie zmiany w modelu są prezentowane w czasie rzeczywistym. Zapewnia to maksymalną elastyczność i szybkość konstruowania. SOLIDWORKS Visualize jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cenią sobie najwyższą jakość otrzymywanych obrazów i animacji, a przy tym łatwą i intuicyjną obsługę samego oprogramowania.

Rob-Parsons-615x324

Parsons założył fundację Chairslayer Foundation, aby dać innym wyjątkową możliwość prowadzenia samochodu pomimo niepełnosprawności.

Zobacz jak Chairslayer Foundation korzysta z SOLIDWORKS, aby stworzyć najbardziej zaawansowany na świecie system ręcznej kontroli sprzęgła dla osób niepełnosprawnych.

źródło: www.cadworks.pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top