SolidWorks pomaga ratować życie noworodków

Design that Matters jest organizacją non-profit, która wykorzystuje moc projektowania w celu znalezienia najlepszych rozwiązań technologicznych, które są stosowane w krajach rozwijających się.

Używamy SolidWorks na każdym etapie procesu projektowania. Jeden z przykładów takich projektów można zobaczyć na poniższym filmie, który jest częścią charytatywnej kampanii rozpoczętej w celu uruchomienia projektu pulsokrymetru Pelican. Dzięki wsparciu Dassault Systèmes i SolidWorks projekt ten zyskał na znaczeniu w środowisku medycznym.

DTM_1Ostatnio, uczestniczyliśmy w zastosowaniu SolidWorks do projektowania urządzeń służących do ratowania życia noworodków: Firefly do fototerapii oraz pulsoksymetru Pelican. Każdego roku ponad 6 mln dzieci umiera przed osiągnięciem wieku pięciu lat. Prawie połowa z nich to noworodki, które umierają w pierwszym miesiącu życia. Zmniejszenie śmiertelności wśród dzieci jest jednym z ośmiu Milenijnych Celów Rozwoju określonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych po to żeby zakończyć ubóstwo na całym świecie.

DTM_2

W 2011, urządzenie Firefly do fototerapii było motywem przewodnim spotkania SolidWorks World. Teraz Firefly jest wytwarzane przez MTTS i dystrybuowane przez fundację East Meets West będącej filią Thrive Networks. Na bieżąco leczy się nim ponad 5000 noworodków z żółtaczką w dziesięciu krajach rozwijających się. Możesz dowiedzieć się więcej o historii Firefly oglądając video na Born to Design.

The pulsokrymetr Pelican jest naszym najnowszym produktem, obecnie w fazie rozwoju. Właśnie wróciliśmy z Haiti, gdzie testowaliśmy wczesne prototypy Pelicana w sieci szpitali organizacji zdrowia pod nazwą Partners in Health oraz St Boniface Haiti Foundation.

Aby stworzyć światowej klasy urządzenia medyczne, niskim kosztem, współpracujemy z szeroką siecią wolontariuszy ze środowisk akademickich i przemysłu. SolidWorks jest kluczowym narzędziem do współpracy, ponieważ umożliwia zarówno początkującym studentom jak i doświadczonym specjalistom projektowania produktów na wizualizację, dzielenie projektu oraz szczegółowe koncepcje.

Jednym z zaskakujących aspektów dotyczących SolidWorks jest możliwość szybkiej wizualizacji przybliżonych kształtów modeli, w sposób, który jest bardziej realistyczny niż szkic ołówkiem na papierze. Oprogramowanie przekształca nasz proces projektowania w celu wybrania z kilku pomysłów optymalnej koncepcji.

Stawiamy na globalną sieć ekspertów w dziedzinie zdrowia, aby umożliwić naszym produktom wpasowanie się do wymogów stawianych przez szpitale w rozwijającym się świecie. W szczególności bierzemy pod uwagę opinie pracowników służby zdrowia, pielęgniarek, lekarzy i rodziców, którzy będą korzystać z naszych urządzeń. Mówią oni, że obraz jest wart tysiąca słów, a prototyp jest wart 1000 zdjęć. SolidWorks2015 integruje się z drukarkami 3D, co pozwala na szybkie modelowanie i druk 3D. Dzięki temu możemy łatwiej i szybciej komunikować się z różnymi narodami i kulturami.

DTM_3

20 listopada, SolidWorks zaprosił Design that Matters na seminarium do przedstawienia w jaki sposób używane oprogramowanie, można optymalnie wykorzystać w codziennej pracy tak, aby było zgodne z zadanymi specyfikacjami. Przedstawiono współpracę grupy inżynierów, specjalistów oraz nowicjuszy z całego świata w celu zaprojektowania i szybkiego wytworzenia niedrogich produktów, które mogą być montowane w dowolnym miejscu. Przedstawiono najświeższe informacje o tym, jak używany jest SolidWorks do projektowania pulsokrymetru Pelican i innych urządzeń medycznych światowej klasy dla krajów rozwijających się.

Źródło: cadworks.pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top