Produkcja stalowych elementów przekładni ostrzami w gatunkach GC4315 i GC4325

SAN814_Inveio_143353_LRES

W związku z rozwojem technologicznym przemysłu motoryzacyjnego, producenci są konfrontowani z niezwykle wysokimi wymaganiami w zakresie jakości, bezpieczeństwa i produktywności. Nowe gatunki płytek firmy Sandvik Coromant GC4315 i GC4325 z technologią Inveio™ są odpowiedzią na najwyższe wymagania w zakresie niezawodności i bezpieczeństwa obróbki stawiane przez przemysł motoryzacyjny.

Produkcja wielkoseryjna niskim kosztem

Produkcja elementów przekładni odbywa się w dużych partiach przy niskim koszcie jednostkowym. Z tych względów, wymagania dotyczące wysokiego bezpieczeństwa, krótkich czasów jednostkowych i przewidywalnej jakości są kluczowe dla zapewnienia krótszych czasów dostaw i niższych kosztów produkcji. W toczeniu wykonywanym przed utwardzeniem powierzchni stalowych przedmiotów, ze względu na wysoką odporność na ścieranie i doskonałą trwałość, omawiane gatunki GC4315 i GC4325 zapewniają wyraźną poprawę rezultatów.

Przewidywalność zapewniająca bezpieczeństwo produkcji

GC4315 to gatunek pierwszego wyboru dla płytek do toczenia na miękko w stabilnych warunkach, jest przeznaczony do toczenia stali z wysokimi prędkościami zapewniając jednocześnie długą, przewidywalną trwałość ostrzy. Bardziej udarny gatunek GC4325 umożliwia skrawanie przerywane oraz z nierównomierną głębokością przy zastosowaniu wysokich prędkości. Oba gatunki umożliwiają użycie wysokich parametrów skrawania bez szkody dla jakości przedmiotu obrabianego. Jeśli ograniczony zakres prędkości obrotowej wrzeciona nie pozwala na pełne wykorzystanie ich możliwości, najwyższą produktywność zapewni użycie wyższych posuwów. Oba gatunki stanowią doskonały wybór do toczenia zewnętrznego, kopiowania i profilowania, gwarantując przewidywalność rezultatów i bezpieczeństwo produkcji elementów przekładni.

Źródło: sandvik.coromant.com

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top