„Panel symulacyjny” – nowy cykl wideo o prototypowaniu cyfrowym

Skąd wiadomo, że konstrukcja jest optymalna? Wybór parametrów kształtu i cech fizycznych szeroko rozumianych konstrukcji zależy od założeń projektowych (funkcji, które projekt ma zrealizować).

Dodatkowo – w obliczu dużej konkurencyjności – zależy nam na minimalizacji kosztów operacyjnych. Niezależnie od kryteriów optymalizacji, by odpowiedzieć sobie, który wariant jest najlepszy, musimy wykonać test. 

Prototypowanie cyfrowe to ekonomicznie najlepiej uzasadniona droga ku sprawdzeniu wytrzymałości konstrukcji, odkształceń, naprężeń, przemieszczeń, przepływu ciepła, przepływ płynów i wielu innych scenariuszy.

Kluczowym elementem rozwiązania, które wdraża i dostarcza DPS Software jest SOLIDWORKS Simulation oraz Flow Simulation. To wszechstronne narzędzia testowe pozwalające przeprowadzać symulacje cyfrowe i ulepszać produkty.

Oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation to zestaw rozwiązań do analizy strukturalnej wykorzystujących metodę elementów skończonych w celu prognozowania rzeczywistego zachowania gotowego produktu poprzez wirtualne testowanie modeli CAD. SOLIDWORKS Simulation udostępnia nowoczesne środowisko umożliwiające przeprowadzenie złożonych symulacji z wykorzystaniem intuicyjnego toku prac i poznanie odpowiedzi na trudne pytania inżynieryjne uwzględniające scenariusze złożonych obciążeń oraz problemy interdyscyplinarne. Już podczas projektowania produkty można testować pod kątem licznych parametrów, takich jak trwałość, reakcja statyczna i dynamiczna czy zachowanie termiczne, a pozyskane wyniki wykorzystać w celu optymalizacji projektu jeszcze we wczesnej fazie jego opracowywania.

Intuicyjny w obsłudze moduł SOLIDWORKS Flow Simulation do symulacji obliczeniowej mechaniki płynów (CFD) umożliwia projektantom przeprowadzanie symulacji przepływu cieczy lub gazu w rzeczywistych warunkach, wykonania scenariuszy „A co, jeśli?” i efektywnych analiz wymiany ciepła oraz sił oddziałujących na zanurzone lub sąsiadujące komponenty. Przepływ płynu, wymiana ciepła i siły przepływu to kluczowe czynniki decydujące o sukcesie projektu.

O powyższych narzędziach dedykowanych wprost na „biurko” konstruktora opowiada ekspert DPS Software, Tomasz Jęczarek w 6-odcinkowym cyklu video „Panel symulacyjny”. Zapraszamy do oglądania!

Cykl „Panel symulacyjny”:

  1. Kiedy wiemy, że konstrukcja jest optymalna?

https://youtu.be/KhH0lVjrqQw

  1. Wymiana ciepła, czyli jak efektywnie wykorzystać SOLIDWORKS Flow Simulation?

https://youtu.be/yrYA2FrTgIs

  1. Co to jest MES i skąd biorą się błędne wyniki w analizach?

https://youtu.be/WyepQlpHNOg

  1. Analiza parametryczna w SOLIDWORKS Simulation oraz Flow Simulation

https://youtu.be/lReiK856gDw

  1. Jak projektanci maszyn mogą wykorzystać SOLIDWORKS Simulation?

https://youtu.be/LdvjWnJVqx8

  1. Czym jest powierzchnia swobodna w SOLIDWORKS Flow Simulation 2018?

https://youtu.be/_rV0BTLsGY4

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top