Oferta Sandvik Coromant dla przemysłu naftowego i gazowniczego obejmuje kompleksowe rozwiązania dla obróbki wieszaków rur wydobywczych

Szeroki wybór narzędzi i wysokiej klasy gatunki mogą sprostać wyzwaniom związanym z toczeniem i wykonywaniem rowków tak, aby zapewnić lepszą wydajność, bezpieczeństwo i wykończenie powierzchni dla firm produkujących wieszaki rur wydobywczych

Portfolio Sandvik Coromant dla firm wytwarzających komponenty i rozwiązania dla przemysłu naftowego i gazowego to szeroki wybór narzędzi i gatunków płytek zaprojektowanych z myślą o zoptymalizowaniu wytwarzania elementów wieszaków rur wydobywczych, które mają kluczowe znaczenie przy odwiertach produkcyjnych ropy naftowej i gazu. Rozwiązania te są w pełni kompatybilne ze stosowaną do produkcji wieszaków rur wydobywczych stalą oraz stopem Inconel i są pomocne w podnoszeniu produktywności i bezpieczeństwa, wychodząc naprzeciw problemom obróbki takim, jak długi wysięg, skrawanie przerywane i wibracje.

Wysokiej klasy gatunki płytek GC4325 i GC4315, zarówno dla operacji zewnętrznych jak i wewnętrznych, zapewniają wysoki poziom odporności na ścieranie podczas obróbki stali, zdolność do pracy przy wysokich temperaturach obróbki oraz krawędzie skrawające zachowujące swoje właściwości przez długi czas pracy. W rezultacie, pomagają sprostać wyzwaniom związanym ze zmniejszoną żywotnością narzędzi, wynikającą ze skrawania przerywanego podczas obróbki otworów przecinających się lub ponad otworem, podczas toczenia wewnętrznego i zewnętrznego.

SAN821_140344_LRES

Produkcja wieszaków rur wydobywczych wymaga wysokiej klasy gatunków toczących GC4325 i GC4315; Silent Tools™ redukujących wibracje; systemów CoroCut® do obróbki głębokich rowków i odcinania na długim wysięgu; oraz Coromant Capto® narzędzi szybkowymiennych

Zwiększona produktywność i bezpieczeństwo oraz lepsze wykończenie powierzchni można osiągnąć poprzez jednoczesne stosowanie wysokiej klasy płytek z uchwytami narzędziowymi z rodziny Sandvik Coromant ‘Silent Tools™’ obejmującej wytaczaki z tłumieniem drgań oraz adaptery. Silent Tools umożliwiają zachowanie wysokiego współczynnika usuwania metalu i niskiej tolerancji wychodząc naprzeciw problemom związanym z długim wysięgiem i wibracjami towarzyszącymi zazwyczaj produkcji wieszaków rur wydobywczych.

Aby sprostać wymaganiom obróbki głębokich rowków oraz odcinania na długim wysięgu, Sandvik Coromant oferuje rodzinę wkładek i trwałych narzędzi CoroCut® QD z podawaniem chłodziwa, zarówno od góry, jak i od dołu. Narzędzia te utrzymują niską temperaturę, są odporniejsze na zużycie, zwiększają stabilność i zapewniają efektywne usuwanie wiórów. Producenci wieszaków rur wydobywczych mogą też wybrać opatentowany mechanizm klina napinanego CoroCut 1-2 ze złączem szynowym płytki i kluczem quick release. CoroCut 1-2 dostępne z opcją podawania chłodziwa zarówno od góry, jak i od dołu, zapewniają łatwą wymianę płytek, eliminują potrzebę użycia klucza dynamometrycznego i każdorazowo zapewniają dobrą stabilność i właściwą siłę mocowania.

Dla producentów komponentów dla branży naftowej i gazowej, pragnących zwiększyć wykorzystanie maszyn, przeznaczony jest modularny i uniwersalny system szybkowymiennych narzędzi Coromant Capto®, pozwalający na zredukowanie czasu ich regulacji i wymiany. Duży wybór przedłużek i reduktorów umożliwia wykorzystywanie narzędzi o różnych długościach i kształtach, niezależnie od rodzaju interfejsu maszyny, pozwalając na stosowanie tych samych narzędzi do wielu prac w warsztacie.

Więcej informacji na temat pełnego zakresu rozwiązań narzędziowych dla wieszaków rur wydobywczych można znaleźć na stronie: www.sandvik.coromant.com/pl-pl/industrysolutions/oil-and-gas/pages/tubing-hanger.aspx.

 Źródło: sandvik.coromant.com

 

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top