Głowice tokarskie CoroTurn® SL teraz także w wersji CoroTurn HP

Firma Sandvik Coromant ogłosiła, że system głowic tokarskich CoroTurn® SL jest obecnie dostępny z precyzyjnymi dyszami CoroTurn HP, podającymi ciecz obróbkową prosto w potrzebne miejsce: punkt styku narzędzia skrawającego z przedmiotem obrabianym. Ta innowacyjna propozycja gwarantuje użytkownikom systemu CoroTurn SL niezawodny przebieg łamania wiórów, ułatwiający ich odprowadzanie i sprzyjający poprawie trwałości podczas wytaczania wstecznego.

Rozszerzony asortyment produktów obejmuje głowice tokarskie do podawania chłodziwa pod ciśnieniem nawet 70 bar. Głowice zaprojektowane do zastosowań w wytaczaniu wstecznym z odstępem między korpusem narzędzia a przedmiotem obrabianym, są dostępne w wielkościach 25 i 40 mm i współpracują z dodatnimi płytkami typu D i V.

CoroTurn® SL to uniwersalny system modułowy obejmujący wytaczaki, adaptery i wymienne głowice tokarskie, z których można składać narzędzia dedykowane do zróżnicowanych zastosowań obróbkowych. Pomysłowe i bardzo mocne złącze ząbkowane (SL) umożliwia konstruowanie zróżnicowanych zespołów narzędziowych z niewielkiego zapasu adapterów i głowic na płytki wymienne: zaledwie trzy trzonki i trzy głowice pozwalają zbudować nawet dziewięć wariantów narzędzi. Ponadto, głowice CoroTurn SL występują z czterema wariantami przesunięcia w zakresie do 23 mm. Takie rozwiązanie zapewnia dostępność do obrabianych powierzchni i najszerszy zakres średnic wytaczaków, dzięki czemu doskonale nadają się one do wymagających zastosowań obróbkowych w przemyśle lotniczym oraz naftowym i gazowniczym, np. do wytaczania komór. Adaptery SL doskonale współpracują tu z wytaczakami z tłumieniem drgań Silent Tools™ w obróbce na długich wysięgach lub w układach podatnych na drgania.

 SAN768_CT_SL_132860_LRES

Precyzyjne dysze CoroTurn® HP umieszczone na głowicach tokarskich CoroTurn SL podają chłodziwo pod ciśnieniem w żądany punkt

Nieruchome, ustawione na stałe precyzyjne dysze CoroTurn HP umieszczone na nowych głowicach dostarczają równoległe laminarne strumienie chłodziwa z dużą prędkością. Korzystne efekty zastosowania systemu dysz można zauważyć już przy niskim ciśnieniu chłodziwa, ale wraz ze wzrostem ciśnienia zwiększają się możliwości udanej obróbki materiałów o złej skrawalności.

Sandvik Coromant posiada w asortymencie rozwiązania do efektywnego podawania chłodziwa na ostrze poprzez uchwyty mocujące, adaptery i oprawki, którym oczywiście towarzyszą płytki o specjalnie przygotowanej geometrii.

Źródło: www.sandvik.coromant.com

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top