GC3330 – najlepszy gatunek płytek do frezowania żeliwa

Sandvik Coromant wprowadzi do asortymentu płytki w gatunku GC3330, otwierając nową epokę we frezowaniu żeliwa.

Frezowanie żeliwa to kolejny obszar, w którym znajdują zastosowanie nowe gatunki płytek skrawających z technologią Inveio™ firmy Sandvik Coromant. Po wprowadzeniu na rynek płytek do toczenia stali w przełomowym gatunku GC4325, ten innowacyjny producent narzędzi skrawających ma kolejną doskonałą propozycję, płytki do frezowania żeliwa w odpornym na zużycie ścierne gatunku pierwszego wyboru o nazwie GC3330.

GC3330 stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży produkcyjnej, w której rośnie znaczenie przewidywalności technologii obróbkowych. Stała wydajność płytek w gatunku GC3330 pozwala lepiej wykorzystać obrabiarki oraz wyfrezować dużą objętość materiału w krótkim czasie nie skracając okresu trwałości ostrzy. Ograniczenie przerw w obróbce do minimum umożliwia bezpieczne wdrożenie produkcji bezobsługowej.

GC3330 (1)

 Sandvik Coromant wprowadza na rynek płytki z technologią Inveio w gatunku GC3330 do frezowania żeliwa.

Inveio – sekret innowacji

W gatunku GC3330 zastosowano Inveio, innowacyjne odkrycie inżynierii materiałowej. Ta przełomowa technologia wykorzystuje jednokierunkowe uporządkowanie kryształów. W odróżnieniu od pokryć z tlenków glinu nakładanych metodą CVD o przypadkowym ukierunkowaniu ziaren, w GC3330 są one uporządkowane w kierunku powierzchni płytki. To sekret wytrzymałości, przewidywalności i trwałości płytek w gatunku GC3330.

Obszar zastosowań

Nowy gatunek GC3330 to rozwiązanie pierwszego wyboru do frezowania żeliwa, od obróbki zgrubnej do wykończeniowej, na sucho i z chłodziwem. Ze względu na szeroki obszar zastosowań, nowa propozycja Sandvik Coromant może być wykorzystywania we wszystkich rodzajach obróbki żeliwa szarego i sferoidalnego. Dostępne są płytki w gatunku GC3330 do frezów różnego typu: czołowych, walcowo-czołowych, do profilowania, obróbki szybkościowej oraz przecinania i obróbki rowków.

GC3330 (2)

Źródło: sandvik.coromant.com/pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top