FARO dba o jakość w GWP

KONTROLA PIERWSZEJ SERII/PROJEKTOWANIE PRODUKTÓW Ramię pomiarowe FARO Gage przyczyniło się do skrócenia czasu pomiaru komponentów klienta i projektowania profili do produkcji wysokiej jakości skrzyń ochronnych.

GWP Protective to przodująca brytyjska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją niestandardowych skrzyń typu flightcase i skrzyń ochronnych, specjalizująca się szczególnie w produkcji zaawansowanych technicznie wkładów piankowych. Nowoczesny zakład projektowo-produkcyjny GWP Protective w Salisbury Wiltshire dostarcza wysokiej jakości systemy opakowań dla licznej grupy niezwykle wymagających klientów, w tym sił obronnych, sektora lotniczego, naftowo-gazowego, medycznego, elektronicznego i motoryzacyjnego. GWP Protective utrzymuje bliską współpracę z wieloma klientami z Wielkiej Brytanii i Europy oraz coraz większą liczbą klientów z innych części świata. Od czasu swego powstania w 1990 roku firma GWP Protective zdobyła odpowiednią wiedzę i doświadczenie techniczne w produkcji na zamówienie wkładów piankowych do zabezpieczania towarów przewożonych w skrzyniach ochronnych. GWP Protective produkuje niestandardowe wkłady piankowe z różnych materiałów wysokiej jakości, np. plastazote i innych polietylenów usieciowanych, przy zastosowaniu najnowszych technologii frezowania CNC, cięcia wodą i tłoczenia. GWP Protective stale bada nowe sposoby ulepszania wkładów i metody produkcji.

img1_us_1406_gwp

Jon Cooper, dyrektor techniczny GWP, wyjaśnia: „GWP Protective osiągnęła sukces dzięki wyspecjalizowaniu się w produkcji niezrównanych rozwiązań ochronnych do wysokogatunkowego, delikatnego oraz wrażliwego sprzętu i innych produktów. Oferujemy połączenie tradycyjnych skrzyń typu flightcase i markowych skrzyń ochronnych. Dodatkowo zajmujemy się projektowaniem i produkcją wysokiej

jakości wkładów piankowych na zamówienie, dopasowanych do profili sprzętu przewożonego w skrzyniach z naszej oferty”. „Zespoły doświadczonych handlowców i projektantów ściśle współpracują z klientami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować systemy ochronne po korzystnej cenie. Na podstawie profili produktów przeznaczonych do transportu projektujemy dopasowane wkłady. Jest to możliwe dzięki stosowaniu najnowszego sprzętu digitalizującego i oprogramowania CAD połączonego bezpośrednio z naszym nowoczesnym zakładem produkcji elementów piankowych. Zaawansowane technicznie wkłady piankowe można idealnie dopasować nie tylko do zabezpieczanych produktów, ale też do odpowiedniej powłoki zewnętrznej — niestandardowej skrzyni flightcase, skrzyni wodoszczelnej, aluminiowego kontenera lub innego dowolnego markowego opakowania, którego oficjalnym dystrybutorem jest nasza firma”. Jon Cooper kontynuuje: „Ponieważ kładziemy nacisk na ciągłe ulepszanie produktów, stale poszukujemy technologii, które pozwolą zachować wysokie standardy jakości, skrócą procesy i udostępnią naszym klientom systemy ochronne przy odpowiednim stosunku jakości do ceny.

Przykładem tego jest nasz ostatni zakup zaawansowanego ramienia pomiarowego Gage od FARO UK”. „Wprawdzie poprzednie urządzenie stosowane do pomiaru produktów klientów w 2D było odpowiednie do naszych potrzeb, jednak — wciąż poszukując możliwości ulepszeń — uznaliśmy, że właśnie w tym obszarze możemy ulepszyć nasze procesy”. „Po szeregu prezentacji rozmaitych technologii i produktów doszliśmy do wniosku, że ramię pomiarowe FARO Gage idealnie sprosta naszym wyjątkowym potrzebom”. „Ponieważ ramię pomiarowe Gage jest wyjątkowo proste w użyciu, po krótkiej sesji szkoleniowej i zapoznaniu się w praktyce z urządzeniem, nauczyliśmy się obsługiwać je na profesjonalnym poziomie. Ramię pomiarowe znajduje się teraz w stałym użyciu, dzięki czemu skrócił się czas potrzebny na pomiary części klienta i projektowanie profili służących do generowania modeli CAD na potrzeby produkcji. Ponieważ popyt na nasze produkty stale rośnie, ramię pomiarowe pomogło wyeliminować potencjalne przestoje na tak ważnym etapie, jakim jest pomiar komponentów klienta”. „Nasze nowe ramię FaroArm ma idealną dla nas przestrzeń pomiarową, a dzięki wyjątkowej dokładności ramienia Gage jesteśmy w stanie produkować wysokogatunkowe wkłady piankowe, idealnie dopasowane do produktów, które mają zabezpieczać. Optymalne dopasowanie zapewnia maksymalną ochronę podczas transportu i łatwe wyjmowanie komponentów”.

Jon Cooper podsumowuje: „Ponieważ niektórzy z naszych klientów działają na obszarach podlegających szczególnej ochronie, czasem nie chcą pozostawiać nam swoich komponentów do pomiarów. Jedną z głównych zalet ramienia pomiarowego Gage jest jego przenośność. Ponieważ jest ono stosunkowo lekkie, w razie potrzeby po prostu wkładamy je do skrzynki, zabieramy do siedziby klienta i mierzymy części namiejscu. Wykonywanie pomiarów u klienta okazało się bardzo popularne i dzięki temu zwiększyliśmy zakres usług oferowanych klientom”. Ramię pomiarowe FARO Gage to dokładne ramię pomiarowe 3D i jedno z najlepszych przenośnych współrzędnościowych urządzeń pomiarowych na rynku. Ramię pomiarowe Gage zapewnia wysoką dokładność i większą spójność pomiarów, eliminując konieczność polegania na drogich i trudnych w użytkowaniu stacjonarnych urządzeniach CMM. Urządzenie jest przystosowane w szczególności do użytku przez personel produkcyjny — operator może rozstawić ramię w kilka sekund, po czym łatwo, szybko oraz dokładnie mierzyć części i podzespoły, a w razie potrzeby automatycznie wygenerować szczegółowe raporty z kontroli. Zastosowanie elastycznego ramienia pomiarowego Gage eliminuje nieporządek w miejscu kontroli i zwiększa efektywność pomiarów, ponieważ pozwala wykonywać precyzyjne pomiary realizowane wcześniej przy użyciu całej gamy urządzeń pomiarowych. Czujniki temperatury i przeciążenia wbudowane w ramię pomiarowe Gage umożliwiają wykrywanie zmian i reagowanie na nie oraz optymalną dokładność w każdej sytuacji — zarówno w przypadku zastosowania w firmie w dziale kontroli jakości, jak i na hali produkcyjnej. Poza tym wewnętrzny mechanizm przeciwwagi nie wymaga wysiłku operatora przy obsłudze urządzenia. W razie potrzeby można skorzystać z technologii Bluetooth umożliwiającej bezprzewodową obsługę ramienia z odległości 10 m (30 ft.).

O firmie GWP PROTECTIVE:

GWP Protective to przodująca brytyjska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją niestandardowych skrzyń typu flightcase i skrzyń ochronnych, specjalizująca się szczególnie w produkcji zaawansowanych technicznie wkładów piankowych. Firma należy do koncernu GWP Group, który dzieli się na różne działy zajmujące się określonymi obszarach w dziedzinie pakowania. Wysoki poziom wyspecjalizowania zapewnia Grupie wyjątkowo zaawansowaną wiedzę fachową, co znajduje odzwierciedlenie w szerokiej gamie oferowanych produktów.

Źródło: faro.com

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top