Edgecam pierwszą platformą CAD/CAM zintegrowaną z Sandvik Coromant Adveon™ Tool Library

Dostawca narzędzi skrawających i systemów narzędziowych Sandvik Coromant ogłosił, że specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM Edgecam jest pierwszym rozwiązaniem zintegrowanym z Sandvik Coromant Adveon™ Library Tool. Wbudowany w wersję oprogramowania Edgecam 2014 R2 Adveon pomoże klientom poprawić wydajność obróbki, a także zaoszczędzi czas na konfigurację maszyny.

4 Adveon - 1000 LGE

Integracja zapewnia klientom jedno źródło danych dla wielu systemów CNC. Biblioteka pozwala na szybie tworzenie baz danych narzędzi i zapewnia automatyczny dostęp do modeli 3D CAD dla dokładnej symulacji i wizualizacji.

Narastające ciśnienie w kierunku skrócenia czasu realizacji projektu aż do produkcji w połączeniu z coraz większą złożonością narzędzi sprawia, że szybki dostęp do dokładnych i aktualnych danych narzędzi jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Firma nie może pozwolić sobie na ręczne wprowadzanie danych, operatorzy muszą korzystać z jednej biblioteki narzędzi, Adveon został zaprojektowany, aby rozwiązać te problemy – Klas Forsström, Prezes Sandvik Coromant

Adveon upraszcza i przyśpiesza programowanie CAD/CAM. Wsparcie dla normy ISO 13399 narzędzi skrawających umożliwia wybór narzędzi od dowolnego dostawcy i dostarczenie informacji na temat geometrii. Klienci mogą rozwijać własne biblioteki, szybko tworzyć zestawy narzędzi i zobaczyć natychmiastowo rezultat w 2D i 3D.

Zintegrowanie biblioteki narzędzia Adveon z wiodącym na rynku systemem CAD/CAM Edgecam pomoże klientom zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo, zwłaszcza w trzech do pięciu osiowych operacjach obróbkowych. Adveon zostanie uwzględniony we wszystkich nowych licencjach Edgecam i będzie stanowił jedną bibliotekę narzędzi do wielu zastosowań – Raf Lobato, Dyrektor Generalny Edgecam

5 Adveon - 1000 LGE

Źródło: edgecam.pl, nicom.pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top