DWG FastView – Bezpłatna przeglądarka plików DWG, DXF, DWS z opcją przechowywania danych w chmurze

W dobie współczesnego tempa przesyłania informacji i wysokiej mobilności użytkowników większość projektantów zmierzyła się niejednokrotnie z problemem braku możliwości szybkiego przeglądania, udostępniania lub edycji plików DWG.

Do tej pory konieczna była zazwyczaj instalacja odpowiedniego oprogramowania oraz dostęp do komputera stacjonarnego czy laptopa. Na szczęście to już przeszłość. Specjalnie z myślą o potrzebach projektantów firma Gstarsoft, producent oprogramowania GstarCAD, stworzyła DWG FastView – bezpłatną mobilną przeglądarkę plików DWG, DXF i DWS z opcją przechowywania danych w chmurze. Jest ona niezwykle popularna o czym świadczy fakt, iż używa jej już ponad 5 milionów użytkowników na całym świecie.

Przeglądaj i edytuj pliki CAD w dowolnym miejscu i czasie

Z DWG FastView można korzystać w przeglądarce internetowej, jak również zainstalować ją na komputerach z systemem Windows oraz na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS. Program doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie profesjonalnych programów CAD takich, jak np. GstarCAD, AutoCAD i wielu, wielu innych. Dzięki DWG FastView ich użytkownicy mogą wygodnie przeglądać, edytować czy też udostępniać swoje projekty poza biurem.

Usługa My Cloud – łatwe przechowywanie i udostępnianie projektów w chmurze

W przesyłaniu, przechowaniu oraz udostępnianiu plików niezwykle pomocna okaże się usługa MyCloud, która oferuje 100 MB przestrzeni dyskowej w chmurze. Wystarczy założyć bezpłatne konto, aby już po chwili swobodnie umieszczać swoje pliki DWG, DWS, DXF na dysku online, a następnie łatwo przeglądać lub udostępniać ich zawartość współpracownikom i klientom.

Możliwości przeglądania rysunków CAD

Tryb podglądu w DWG FastView umożliwia pogląd zarówno rysunków 2D, jak i 3D. W dostępnych opcjach znajdziemy również:

  • możliwość włączania, wyłączania oraz zablokowania poszczególnych warstw pliku;

  • opcję pomiaru odległości, obszaru i obwodu z dokładnością do czterech miejsc po przecinku;

  • wybór trybu widoku od szkieletowego 2D do realistycznego 3D;

  • wybór widoków bocznych oraz aksonometrycznych.

Możliwości edycji rysunków CAD

Tryb edycji w DWG FastView pozwala na precyzyjnie dorysowanie lub stworzenie nowego pliku za pomocą takich narzędzi jak m.in.: polilinia, linia, koło, czy łuk z określoną dokładnością oraz definiowanym kątem nachylenia. Poszczególne komponenty można kopiować, usuwać, przenosić, obracać czy stosować lustrzane odbicie, a także nadawać im kolor.

Do narzędzi, którymi dysponuje aplikacja należy także: swobodne szkicowanie, dodawanie odnośników oraz tekstu. Z kolei wirtualna mysz oraz wybieranie pozycji lupy, pozwala na łączenie nanoszonych elementów rysunku z istniejącymi, wychwycenie detali oraz obserwację całości arkusza.

Tak jak i w klasycznym oprogramowaniu CAD, tak i w wersjach mobilnych, edycji podlega kolor tła a także tryby lokalizacji względem obiektu. DWG FastView umożliwia również podgląd wszystkich rzutni. Po zapisaniu pliku, możemy zamieścić go w chmurze lub pozostawić w folderze aplikacji. Samodzielnie możemy także zarówno opisywać i tworzyć katalogi, jak również udostępniać je i archiwizować.

Przetestuj samodzielnie możliwości DWG FastView: https://www.dwgfastview.pl/

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top