Do Polski wkracza gigant branży laserowej

Nowoczesna-siedziba-HANS-LASERLasery nowej generacji typu fiber zdobywają światowe rynki, ponieważ są o wiele bardziej wydajne i tańsze w eksploatacji niż tradycyjne lasery CO2. Na polskim rynku do dwóch głównych graczy dostarczających tę technologię (Bystronic i Trumpf), dołącza trzeci gigant: HAN’S LASER.

HAN’S LASER to rozpoznawany na całym świecie producent urządzeń laserowych, wykorzystywanych w pierwszej kolejności w przemyśle produkcyjnym do spawania, grawerowania czy cięcia. Wśród jego największych klientów są Mercedes Benz GM, HITACHI i APPLE. Swój sukces zawdzięcza bardzo nowoczesnym laserom rodzaju fiber, które na terenie Polski dostarcza firma TECHJET.

HAN’S LASER do dnia dzisiejszego zapewnił firmom na całym świecie ok. 1000 laserów w technologii CO2 i ok. 1800 laserów typu fiber dużej i średniej mocy. Jednakże nie liczba jest tu najistotniejsza, ale zaufanie największych światowych potentatów, słynących z precyzji oraz niezwykle dobrej jakości. Jeżeli części składowe jednego z najbardziej pożądanych w obecnym świecie gadżetów, czyli iPhone’a wycinane są przy pomocy laserów tej marki, możemy przyjąć, iż ich jakość jest naprawdę wysoka.

Zamówienie o wartości 20 mln dolarów, które zostało złożone 1 kwietnia 2014 przez firmę APPLE na urządzenia laserowe do cięcia szafiru, dowodzi nie tylko zaufania co do jakości i bezawaryjności, lecz i opłacalności inwestycji w tak ogromny park maszynowy pochodzący od chińskiego wytwórcy. Firma TECHJET dostrzegając w tym szansę dla polskich przedsiębiorców, zdecydowała się włączyć je do swojej oferty.

Wejście smoka na światowych rynkach

Bardzo prężny rozwój wytwórstwa maszyn oparty o oryginalną chińską własność intelektualną to jeden z priorytetów dla chińskiej gospodarki. To pierwsza firma w Chinach która specjalizuje się w technologii laserowej która notowana jest na giełdzie, o największym na świecie wolumenie zbytu w swojej dziedzinie.

Pomimo zawirowań w gospodarce wartość firmy w ciągu ostatnich 5 lat potroiła się. Dziś wynosi ok. 220 miliardów dolarów. Nie byłoby to możliwe, gdyby maszyny nie cieszyły się na ogólnoświatowym zainteresowaniem. Dokonany przez HAN’S LASER przełom technologiczny w zakresie urządzeń do obróbki laserem zmienił Chiny z importera w eksportera. W 2011 firma była na drugim miejscu wśród wszystkich producentów urządzeń laserowych, a jej obrót wynosił ponad 720 miliardów dolarów. Aktualnie to marka numer 1 w chińskim przemyśle.

Zrobić miejsce dla innowacji!

 HAN’S LASER zainwestował ok. 250 mln dolarów w budowanie niezwykle nowatorskiej hali produkcyjnej w której znajduje się ponad 120 maszyn oraz urządzeń pomiarowych, które dają możliwość wytworzenie 600 obrabiarek laserowych dość dobrej mocy w przeciągu roku. Produkcja odbywa się na powierzchni 230 000 m2, lecz aż 72 000 m2 firma zarezerwowała na rozwój nowych technologii.

Firma uzyskała osiem patentów międzynarodowych dotyczących nowatorskich rozwiązań w dziedzinie laserowej, między innymi do głębokiego lasera UV, 5 bardzo istotnych patentów na rynku amerykańskim, 521 patentów na poziomie własnego kraju, prawa autorskie do 45 programów komputerowych. Filie HAN’S LASER możemy wyszukać między innymi w Rosji, Niemczech USA, Brazylii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich

FIBERJET G3015F

Wycinarka laserowa G3015F to bardzo dobrze przetestowany produkt, który w 2012 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej nowatorskich urządzeń w przemyśle maszynowym. Ma on wiele przewag na rozwiązaniami konkurentów. Przy bardzo dużej wydajności i prędkości cięcia, gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne, wysoką stabilność i jakość obróbki oraz dość duże możliwości adaptacyjne do konkretnego zastosowania.

mysw-05

W Polsce dystrybutorem laserów światłowodowych HAN’S LASER została firma dostarczająca różnorodne technologie cięcia. TECHJET zaufało już bardzo wielu przedsiębiorców w całym kraju. Firma ma też swoje centra obróbcze świadczące usługi cięcia. Wyróżnia się tym, iż bardzo chętnie udostępnia wiedzę, a właścicielom obrabiarek zdradza nie tylko tajniki dotyczące cięcia, lecz także centra obróbcze świadczące usługi cięcia. Wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na to, że chętnie rozpowszechnia wiedzę na temat oferowanych technologii, a posiadaczom swoich maszyn zdradza nie tylko tajniki dotyczące cięcia, ale i prowadzenia biznesu opartego na obróbce materiałów.

techjet.eu

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top