CoroCut QD – bezpieczny i wydajny system do odcinania

Niezawodny system do obróbki głębokich rowków i odcinania na długich wysięgach CoroCut QD firmy Sandvik Coromant zostanie rozszerzony o nowe modele płytek i wytrzymałych narzędzi z podawaniem chłodziwa od góry i od dołu. W ramach systemu dostępne są łatwe w użyciu adaptery typu „podłącz i używaj” do wydajnego podawania chłodziwa.

Dla producentów wykorzystujących podajniki pręta, bezpieczeństwo obróbki – w szczególności dobra kontrola wiórów oraz długa, przewidywalna trwałość – są kluczowe dla wydajności produkcji. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, system CoroCut QD oferuje wytrzymałe narzędzia i płytki, sztywne mocowanie i wydajne podawanie chłodziwa.

Kontrola wiórów i łatwość podłączenia chłodziwa

Ważnym czynnikiem wpływającym na długą trwałość i rzadkie przerwy w obróbce jest dobra kontrola wiórów, którą umożliwia system podawania chłodziwa od góry i od dołu. Rozwiązanie to pozwala utrzymać niską temperaturę ostrza, sprzyjając zmniejszeniu zużycia i zrównoważeniu wydajności, a zarazem efektywnemu odprowadzaniu wiórów.

Całości dopełniają adaptery typu „podłącz i używaj” umożliwiające łatwe podłączenie chłodziwa oraz sztywny, wygodny w użyciu mechanizm mocowania, ułatwiający wymianę płytek. Oto system CoroCut QD, który nie tylko zapewnia bezpieczeństwo produkcji, ale też łatwość obsługi i rzeczywistą wydajność obróbki.

CoroCut QD

CoroCut QD poszerza asortyment rozwiązań do obróbki głębokich rowków i odcinania o nowe modele płytek i wytrzymałe narzędzia ze sztywnym mocowaniem oraz wydajnym podawaniem chłodziwa.

Wytrzymałe narzędzia

Na ostrze płytki działają duże siły skrawania. Z tego względu, narzędzia są wykonane z materiału o dużej odporności na zużycie zmęczeniowe, a gniazdo płytki jest zaopatrzone w tylną powierzchnię podporową utrzymującą płytkę w odpowiednim położeniu i przeciwdziałającą wycieraniu gniazda przy zmianie płytek. Same płytki charakteryzują się ponadto dobrym przyleganiem pokrycia i dużą niezawodnością ostrza zapewniającymi trwałość podczas odcinania.

System CoroCut QD został wprowadzony do asortymentu w październiku 2013 i bazuje na rozwiązaniach sprawdzonych w systemach Q-Cut i CoroCut, oferując szersze możliwości realizacji procesów obróbkowych.

Źródło: sandvik.coromant.com/pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top