CoroCut® 1-2 do całkowicie bezpiecznego przecinania i obróbki rowków

Firma Sandvik Coromant zmodernizowała sztywny i wydajny system CoroCut® 1-2 do przecinania i obróbki rowków, wprowadzając sprężynowy mechanizm wspomagania docisku. Rozwiązanie to nie tylko poprawia stabilność, ale również pozwala wyeliminować konieczność oceny narzędzia przez operatora wykorzystującego klucz dynamometryczny do obsługi konwencjonalnych oprawek z mocowaniem śrubą.

Wysokie bezpieczeństwo i łatwość obsługi to podstawowe cechy nowej konstrukcji CoroCut 1-2. Nowe, opatentowane mocowanie w połączeniu ze złączem szynowym i kluczem quick-release nie wymaga użycia klucza dynamometrycznego, a przy tym zapewnia nie tylko dużą stabilność i prawidłową siłę mocującą za każdym razem, ale również łatwość wymiany płytki. W rezultacie, CoroCut 1-2 gwarantuje całkowicie bezpieczny i efektywny przebieg przecinania i obróbki rowków w dowolnych przedmiotach o średnicy równej lub mniejszej od 38 mm.

windows-edgecam-top

 

Nowy sprężynowy mechanizm wspomagania docisku zapewnia większą stabilność CoroCut® 1-2 ze sprężynowym mechanizmem

Wytrzymały materiał narzędziowy (stop odporny na zużycie zmęczeniowe), duża sztywność i efektywna kontrola wiórów dają też możliwość zwiększenia wartości posuwów przy obróbce z użyciem CoroCut 1-2. Jak potwierdzają testy przebiegu toczenia wzdłużnego, nowy sprężynowy mechanizm wspomagania docisku pozwala zwiększyć posuw* nawet o 27% bez wpływu na ugięcie. Wynika to z faktu, że przy zastosowaniu tego mechanizmu ugięcie jest 2,7 raza mniejsze niż dla mocowania śrubą.

Oprócz tych nowych funkcji, wszystkie narzędzia CoroCut 1-2 mają możliwość podawania chłodziwa od góry i od dołu. Podając chłodziwo od dołu mamy możliwość kontrolowania temperatury ostrza, co przekłada się na mniejsze zużycie i bardziej powtarzalne wyniki, natomiast chłodziwo podawane od góry jest wykorzystywane do odprowadzania wiórów. Co więcej, te korzystne efekty uzyskujemy zarówno przy wysokim, jak i przy niskim ciśnieniu chłodziwa.

Dodatkowo, przyłączanie chłodziwa jest uproszczone dzięki łatwym w użyciu adapterom typu „podłącz i używaj”. Przyłączenie chłodziwa do typowego narzędzia zajmuje dużo czasu ze względu na trudny dostęp i przewody umieszczone między narzędziem a obrabianym przedmiotem. Adaptery ze złączem typu „podłącz i używaj” pozwalają zrezygnować z przewodów doprowadzających chłodziwo, ułatwiając przyłączanie chłodziwa i wymianę narzędzia.

System CoroCut 1-2 obejmuje ponad 700 typów płytek standardowych do obróbki dowolnych materiałów.

* Nie należy przekraczać parametrów skrawania zalecanych dla danej płytki, należy też wziąć pod uwagę warunki obróbki.

Źródło:  www.sandvik.coromant.com

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top