CoaX Helicopters rewolucjonizuje technologię wirników współosiowych z SOLIDWORKS

CoaX Helicopters to australijska firma, która komercjalizuje zastosowanie wirników współosiowych w konstrukcji śmigłowców. W przeszłości technologia ta znajdowała swoje zastosowanie jedynie w przemyśle zbrojeniowym. Od niedawna jednak firma CoaX Helicopters wykorzystując technologię Gyrodyne i oprogramowanie SOLIDWORKS tworzy prototypy do celów komercyjnych, rewolucjonizując tym samym przemysł lotniczy.

coax-1

Właściciele CoaX Helicopters wdrażając technologię Gyrodyne w istniejący model biznesowy swojej firmy potrzebowali odpowiedniego programu projektowego, aby zoptymalizować ją do użytku komercyjnego i przekształcić projekty 2D w platformę 3D. Idealnym rozwiązaniem okazało się oprogramowanie SOLIDWORKS. Dzięki integracji technologii Gyrodyne z systemem SOLIDWORKS firma dostarcza jeszcze bardziej bezpieczne, ekonomiczne i wydajne maszyny, zdolne do przewożenia ciężkich ładunków.

coax

W swojej codziennej pracy specjaliści z CoaX Helicopters wykorzystują moduł SOLIDWORKS Premium, ze względu na łatwość obsługi i bezproblemowe zastosowanie przy szybkich, częstych zmianach w projekcie, a także na zintegrowane możliwości symulacji, które posiada. Komunikację techniczną firmy wspiera SOLIDWORKS Composer, który pozwala w łatwy sposób demonstrować technologię potencjalnym klientom i inwestorom, a także przygotowywać projekty śmigłowców do produkcji i montażu.
Wykorzystując oprogramowanie SOLIDWORKS zaoszczędziliśmy 5 lat pracy nad rozwojem produktu. System w znacznym stopniu przyśpiesza proces produkcji, jednocześnie wpływając na jakość wykonywanych komponentów – podsumowuje Peter Batten, Dyrektor Zarządzający w CoaX Helicopters.

źródło: www.cadworks.pl

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top