Bezproblemowe frezowanie rowków (Video)

1 marca. Nowa konstrukcja frezów piłkowych CoroMill® QD firmy Sandvik Coromant przeznaczonych do obróbki rowków ma funkcję wewnętrznego podawania chłodziwa i korzysta z płytek o zoptymalizowanej geometrii, zapewniając duże bezpieczeństwo frezowania

SAN865_Fig1_145113_LR

Frez CoroMill® QD do rowków

Największe wyzwanie przy frezowaniu rowków stanowi często odprowadzanie wiórów. Problemy z wiórami prowadzą niejednokrotnie do pogorszenia wydajności produkcji i jakości przedmiotu lub powodują wyłamanie ostrza, zwłaszcza przy obróbce wąskich i głębokich rowków. Frezy CoroMill QD do rowków i odcinania eliminują problemy z wiórami dzięki optymalnym geometriom płytek i wyjątkowemu systemowi wewnętrznego podawania chłodziwa. Za pomocą płytek o wyspecjalizowanej geometrii formowane są wióry o węższym kształcie niż rowek, z którego są wymywane przez chłodziwo. Frezy CoroMill QD oferujące długą, przewidywalną trwałość stanowią niezawodne rozwiązanie do bezpiecznej i bezproblemowej produkcji.

SAN865_Fig2_144915_LR

Uzupełnieniem nowego systemu frezów jest bogaty asortyment nowych adapterów. Pozwalają one korzystać z frezów CoroMill QD zarówno na małych lub średnich, jak i na dużych centrach obróbkowych czy obrabiarkach wielozadaniowych. Do obróbki na długich wysięgach są dostępne adaptery z tłumieniem drgań Silent Tools™.

System wewnętrznego podawania chłodziwa wykorzystuje cztery kanaliki prowadzące od adaptera do narzędzia. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania w nowych adapterach do systemu CoroMill QD, chłodziwo jest wprowadzane bezpośrednio w rowek.

Źródło: sandvik.com

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top