Alcon Components produkuje z Edgecam podzespoły dla Formuły 1 i WRC

Alcon Components to wiodący dostawca innowacyjnych technologii dla wyczynowych sprzęgieł i hamulców. Dostarcza podzespoły dla samochodów Formuły 1 i WRC, pomagając Sebastianowi Loeb siedmiokrotnie zdobyć mistrzostwo świata. Firma produkuje kompletne zaciski hamulcowe wraz z tłoczkami, zarówno stalowe jak i aluminiowe, a także tarcze hamulcowe, pompy hamulcowe, pedalboxy, klocki hamulcowe oraz wysokowytrzymałościowe sprzęgła spiekowe i karbonowe.

alcon-1

Firma jest bezpośrednim dostawcą dla producentów oryginalnego wyposażenia (ang. OEM) pojazdów drogowych. Na liście klientów Alcon Components znajdują się takie firmy jak Jaguar-Land Rover czy Bentley. Producent jest także dostawcą układów hamulcowych dla pojazdów wojskowych i transporterów opancerzonych, które ze względu na swoją konstrukcję wymagają zastosowania wydajniejszych systemów hamulcowych.

alcon-4

Tłoczki w zaciskach hamulcowych produkowane przez Alcon Components mają różne rozmiary i w większości przypadków są produkowane w małych seriach do różnych zastosowań dlatego też ich programowanie musi przebiegać sprawnie i szybko. Manager Strategii Edgecam jest wykorzystywany, aby zautomatyzować jak największą ilość procesów obróbkowych dla tłoczków. Cechy zmieniają się w taki sposób, że mogą być dłuższe, krótsze, mieć mniejszą lub większą średnicę, zawierać m.in. rowki, podcięcia otwory czy fazy, można również dobierać różnej wielkości wiertła.

alcon-5

Po prostu wczytujemy tłoczek do Edgecam’a, w Managerze Strategii wybieramy plik, który potrzebujemy i po 2 minutach mamy gotowy program. Zmienia on nie tylko wymiary i cechy, ale także prędkości i posuwy w zależności od zastosowanych materiałów, takich jak tytan, aluminium czy stal nierdzewna – mówi Warren Knight, Technolog w Alcon Components.

alcon-6

Edgecam pozwolił zredukować czas cyklu dla bardziej skomplikowanych tłoczków z pół godziny do 10 minut. Pracując na oprogramowaniu Edgecam jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby klientów i szybciej dostarczyć produkty na rynek , co sprawia, że jesteśmy bardziej konkurencyjni – mówi Brian Cutler, Kierownik Produkcji w Alcon Components.

źródło: http://verashape.com/

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top